Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Wojciech Sobala: Olsztyn dał mi wiele możliwości

Wojciech Sobala: Olsztyn dał mi wiele możliwości

fot. archiwum

- Mam nadzieję, że ta ostatnia pozycja Indykpolu AZS zmieni się w nadchodzących rozgrywkach i to o wiele miejsc wyżej - mówi Wojciech Sobala, środkowy, który od nowego sezonu będzie reprezentował barwy olsztyńskiej drużyny.

Nie mieliśmy jeszcze okazji rozmawiać od twojego podpisania kontraktu. Powiedz, co zdecydowało o twoim przyjściu do Olsztyna?

Wojciech Sobala: – Wszystko, zarówno trener Radosław Panas, który jest tutaj pozytywną postacią i bardzo dobrym szkoleniowcem, jak i sam Olsztyn, który ma swoją historię w polskiej siatkówce. Mam nadzieję, że znowu zapiszemy się w tej historii mocnymi zgłoskami. Poza tym sam Olsztyn jest bardzo ładnym miastem. Gdzie bym się nie pojawił, tam zawsze mogę odpocząć.

O Częstochowie chyba źle też nie można mówić?– Oczywiście. Częstochowa nie jest złym miastem, ale klub teraz nie dawał mi takich możliwości jakie dał mi Olsztyn. Mam nadzieję, że ta ostatnia pozycja AZS-u zmieni się w nadchodzących rozgrywkach i to o wiele miejsc wyżej.

Czego oczekujesz po przyjściu do Indykpolu AZS? Mamy bardzo młody zespół, więc czego można się spodziewać?

– Tego, że im więcej zdobędziemy doświadczenia, tym lepszy będzie wynik. Wydaje mi się, że na razie ciężko mówić o tym czego można oczekiwać, ponieważ na chwilę obecną nie wiemy nawet czym dysponują i jak będą grały inne zespoły. Nie możemy z nikim się porównać, a same nazwiska o niczym nie mówią. Może okazać się tak, że stworzymy taki kolektyw, że będziemy mogli naprawdę bardzo dużo zwojować.

Studzisz trochę kibiców, którzy oczekują od trenera i zespołu cudów? Bo jak wiesz, Radosław Panas uznawany jest za trenera, który – kolokwialnie mówiąc – z niczego potrafi zrobić coś wielkiego.

– Tak, zgadzam się z tym. Mam nadzieję, że uda mu się zrobić z nami jak najwięcej, że uda mu się ta sztuka kolejny raz. Liczę na to.

Pierwszy trening już za wami. Jak wrażenia?

– W jak najlepszym porządku. Miałem przyjemność być z trenerem Panasem na zgrupowaniu reprezentacji i treningi wyglądały podobnie, więc wiedziałem czego mogę się spodziewać. Taki styl prowadzenia treningów bardzo mi pasuje i odpowiada. Konkretnie, szybko, sprawnie i wszystko co trzeba. A chłopaki? Na razie nie miałem zbyt dużo czasu do pogadania z nimi, ale już niedługo na pewno będziemy mieli możliwość spotkania się poza halą i pogadania dłużej.

Dużo nowych twarzy pojawiło się na pierwszym treningu…

– Oj, strasznie dużo! Niektórych kojarzyłem z poprzedniego sezonu, ale resztę już nieco mniej… Pojawiło się dużo chłopaków chyba z Młodej Ligi, bo raczej ich nie rozpoznaję.

Myślisz, że ta młodość wypali w meczach PlusLigi?

– Na pewno w PlusLidze gra się inaczej, chociażby dlatego, że po drugiej stronie siatki są inni zawodnicy, ale to jest ta młodość, która potrafi pociągnąć grę. Są to zawodnicy młodzi i zdarzają im się takie zagrania, które zaskakują przeciwnika nawet z wieloletnim stażem w PlusLidze. Bardzo często denerwuje to rywala i zaczynają się gubić. Widziałem, a nawet słyszałem jak doświadczeni gracze bali się, gdy na boisko wchodził młody, nieznany nikomu zawodnik.

Przychodzisz do Indykpolu AZS z drużyny, w której byłeś pewnym punktem, z którą zdobyłeś Puchar Challenge… Myślisz, że miejsce w pierwszej szóstce masz już zapewnione?

– Nie, nie ma nawet takiej możliwości, żeby ot tak mieć miejsce w pierwszej szóstce. Straciłoby to wszelkie idee sportu. Nie na tym to polega, że przychodzi zawodnik, który coś kiedyś osiągnął i jemu należy się miejsce. Kiedy jest rywalizacja w zespole to drużyna się rozwija. Trener Radosław Panas również poinformował nas, że wszyscy zaczynamy z tego samego miejsca i mamy czyste kartki na wstępie. Grać będą ci, którzy będą się prezentowali najlepiej.

rozmawiał Adrian Brzozowski

źródło: indykpolazs.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-08-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved