Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Stal Mielec nadal bez licencji na grę w I lidze

Stal Mielec nadal bez licencji na grę w I lidze

fot. archiwum

Na razie potwierdzają się słowa byłego prezesa Stali Mielec, Mariana Grzanki, który kilkanaście dni temu z całym przekonaniem twierdził, że klub nie otrzyma licencji na grę w w pierwszej lidze. Mielecka drużyna do tej pory nie dostała jeszcze stosownego pozwolenia.

Jednak nie wszystko jest jeszcze stracone. Działacze klubu spotkali się w Warszawie z przedstawicielami komisji. To spotkanie może wiele wyjaśnić. Działacze PZPS dostali informację, jak wygląda obecna sytuacja w klubie. Przekazali również włodarzom mieleckiego zespołu specjalne zalecenia i wskazówki, jakie warunki muszą być spełnione, a co za tym idzie – jakie dokumenty muszą być dostarczone, by uzyskać prawo do gry w lidze. Czasu jest sporo, bo aż miesiąc.

Wskazaliśmy jakie dokumenty muszą zostać jeszcze dostarczone. Działacze zobowiązali się, że je dostarczą. Wówczas licencję na pewno otrzymają. Mają czas do 5 września. To jest termin ostateczny – tłumaczy Janusz Kamiński z komisji licencyjnej.

Oznacza to, że jeśli do tego czasu klub nie spełni warunków postawionych przez PZPS, Stal nie zagra w żadnych rozgrywkach prowadzonych przez związek.W I lidze Stal zagra jako spółka akcyjna, która przejęła wszystkie zawodniczki ze stowarzyszenia KPSK Stal Mielec. Nowa organizacja nie może jednak uciec od zobowiązań zaciągniętych przez stowarzyszenie. Wiadomo, że chodzi tutaj o zaległości jakie Stal ma wobec piątki byłych już zawodniczek: Sylwii Pyci, Rity Liliom, Iwony Kandory, Marioli Wojtowicz i Agaty Babicz. Aby otrzymać licencję, klub musi wypłacić zaległości lub podpisać ugody.

źródło: inf. własna, nowiny24.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2012-08-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved