Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Mihajlo Mitić: Czeka nas ciężki mecz z Niemcami

Mihajlo Mitić: Czeka nas ciężki mecz z Niemcami

Po porażce 0:3 w premierowym meczu londyńskiego turnieju Serbię czekał mecz z kadrą Tunezji. Na papierze faworytem byli Serbowie, ale mecz wcale do łatwych nie należał. - Zwycięstwo z Tunezją było bardzo ważne - po meczu przyznał Igor Kolaković.

W pierwszym spotkaniu na igrzyskach w Londynie „Plavi” musieli uznać wyższość aktualnych mistrzów olimpijskich – zespołu Stanów Zjednoczonych. Przegrana w trzech setach na pewno nie była powodem do radości, ale nieco podrażniła i zmobilizowała siatkarzy z Bałkanów, by w meczu przeciwko Tunezji pokazać się z jak najlepszej strony. W pierwszych dwóch partiach wszystko szło po ich myśli, a wygrane do 15 i 21 pozwalały sądzić, iż spotkanie zakończy się dosyć szybko. – Podeszliśmy do meczu w pełni skoncentrowani i było to widać po naszej grze i po wyniku w pierwszych dwóch setach – przyznał zadowolony szkoleniowiec Serbów, Igor Kolaković.

Niestety kolejna odsłona była dużo słabsza w wykonaniu multimedalistów imprez międzynarodowych. Tunezyjczycy „przycisnęli” swoich rywali. Nie popełniali też tak wielu prostych błędów, jak w pierwszych dwóch odsłonach, co poskutkowało zwycięstwem 25:20. – Ze względu na brak doświadczenia w naszej drużynie przespaliśmy trzeciego seta i przegraliśmy go – skomentował Mihajlo Mitić. – W trzeciej odsłonie szukaliśmy łatwych punktów, ale nie przychodziły one łatwo. Rywal wykorzystywał niemal wszystkie okazje do zdobycia punktów i rozstrzygał na swoją korzyść każdą trudną piłkę. Dlatego przegraliśmy trzecią odsłonę – dodał trener Kolaković.

W czwartym secie Serbowie jednak potrafili się zmobilizować i znów grać swoją siatkówkę. Młody zespół prowadzony przez Kolakovicia rozbił ekipę z Afryki 25:18 i tym samym zanotował pierwsze zwycięstwo w londyńskim turnieju. – Cieszę się, że w czwartym secie potrafiliśmy dobrze odpowiedzieć naszym rywalom na każdą ich akcję. Młodzi i mniej doświadczeni zawodnicy mieli odwagę i umiejętności, by zmienić grę zespołu i poprowadzić Serbię do zwycięstwa. Zwycięstwo z Tunezją było bardzo ważne, bo do następnego meczu podchodzimy z lepszym nastawieniem – zakończył Igor Kolaković.

Teraz Serbów czeka mocniejszy rywal – Niemcy. Co prawda Gyorgy Grozer i jego koledzy z drużyny przegrali dosyć gładko z Rosjanami, jednak nie zmienia to faktu, że gracze Vitala Heynena są niezwykle groźni i czasem nieprzewidywalni. – Nasz następny rywal, Niemcy, to bardzo dobry zespół, ale my postaramy się zakończyć mecz przeciwko nim tak samo jak mecz z Tunezją. Mam nadzieję, że wygramy, choć na pewno czeka nas ciężki mecz z Niemcami – podsumował Mihajlo Mitić.

źródło: inf. własna, ossrb.org