Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > KS Milicz rozpoczął przygotowania do nowego sezonu

KS Milicz rozpoczął przygotowania do nowego sezonu

fot. archiwum

30 lipca zawodnicy beniaminka II ligi KS Milicz rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Zespół z Milicza w porównaniu do poprzednich rozgrywek zmienił się nie do poznania. W kadrze zostało zaledwie dwóch zawodników, którzy wywalczyli awans.

Klub Siatkarski Milicz dzięki podpisaniu umowy sponsorskiej z konsorcjum firm budowlanych z Wrocławia mógł sobie pozwolić przed nowym sezonem na wzmocnienie składu. Kontrakty z KS-em podpisało wielu zawodników, którzy w przeszłości grali w I lidze. Nikt w klubie z Milicza nie ukrywa, że celem wzmocnionego zespołu jest uzyskanie kolejnego awansu do wyższej ligi. Ma tego dokonać trener Krzysztof Janczak, który wprowadził zespół do II ligi.

Jako ostatni kadrę z Milicza wzmocnili: środkowy Michał Glinka z Energetyka Jaworzno (I liga) oraz rozgrywający Waldemar Kaczmarek i Jakub Paszek (obaj Joker Piła). W kadrze jest jeszcze jedno wolne miejsce zarezerwowane dla środkowego. – Nie ukrywam, że widziałbym w składzie jeszcze Arka Olczyka. Jednak w jego przypadku przeszkodą jest były klub, który ciągle jest właścicielem karty i życzy sobie pieniędzy za transfer – wyjaśnia trener Janczak. Arkadiusz Olczyk jest zawodnikiem beniaminka III ligi Olavii Oława i w poprzednim sezonie był jedynie wypożyczony do klubu z Milicza. Wiele wskazuje na to, że przez nieprzejednaną postawę działaczy z Oławy Olczyk nie będzie już zawodnikiem KS Milicz. Dodatkowo, sztab klubu z Milicza wzmocnił Jarosław Bienkiewicz, który został masażystą. Ponadto opiekę lekarską nad zawodnikami sprawuje ortopeda Sławomir Różycki.

Nowi siatkarze powoli aklimatyzują się w Miliczu. Większość zawodników będzie na stałe mieszkała w tym mieście. Pierwszy mieszkanie na osiedlu wynajął Grzegorz Surma. Niedługo w jego ślady pójdą kolejni zawodnicy, którzy na razie mieszkają w bursie PCEiPP.W KS Milicz wszystko staje się coraz bardziej profesjonalne. Treningi będą odbywały się codziennie i mają trwać przeciętnie ok. 3 godzin. – Sama rozgrzewka będzie trwała minimum 40 minut – zapowiada zadowolony z siły swojego zespołu trener Janczak. Zawodnicy KS-u będą musieli zacisnąć zęby i wytrzymać ciężkie treningi szkoleniowca. Na poniedziałkowych zajęciach, już podczas rozgrzewki, większość siatkarzy była zlana potem. A ma być jeszcze ciężej, bo teraz zawodnicy KS-u będą pracować nad wytrzymałością po to, aby nie zabrakło im siły w walce o I ligę. W najbliższych tygodniach siatkarze klubu z Milicza wiele czasu będą spędzać na siłowni. Zaplanowany jest także obóz kondycyjny w Krośnicach. Pierwsze mecze nowego sezonu odbędą się pod koniec września. KS Milicz swoje spotkania ma rozgrywać na zmianę w Miliczu i w Krośnicach.

Skład KS Milicz na sezon 2012/2013
Rozgrywający: Waldemar Kaczmarek, Jakub Paszek
Środkowi: Michał Glinka, Marcin Chmiela, Konrad Dudek, vacat
Przyjmujący: Artur Nakonieczny – kapitan, Piotr Janiak, Grzegorz Surma, Damian Dobosz, Łukasz Ciesiółka
Atakujący: Jarosław Lech, Alex Strubbe
Libero: Grzegorz Kukla
Trener: Krzysztof Janczak, II trener: Maciej Pańszczyk

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2012-08-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved