Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > IO: Faworytki na plaży zgodnie z planem

IO: Faworytki na plaży zgodnie z planem

We wtorek drugą kolejkę rozgrywały zawodniczki w grupach D, E i F. Obyło się bez większych niespodzianek, faworyzowane Brazylijki i Amerykanki wygrały swoje spotkania, choć emocji nie brakowało. Ostateczne rozstrzygnięcia poznamy w czwartek.

Grupa D

Amerykanki Kessy/Ross, które w 1. kolejce łatwo uporały się z parą argentyńską, w spotkanie z Holenderkami musiały włożyć więcej sił. Para Van Iersel/Keizer wygrała drugą partię i dopiero tie-break zdecydował o zwycięstwie zawodniczek ze Stanów Zjednoczonych, które umocniły się na prowadzeniu w grupie.

Tuż za nimi, również z dwoma zwycięstwami, plasują się Hiszpanki Liliana/Baquerizo, które w drugiej kolejce pokonały w dwóch setach reprezentantki Argentyny Gallay/Zonta. Argentynki z dwoma porażkami na koncie zajmują ostatnie miejsce w grupie D.

Kessy/Ross USA [4] – Van Iersel/Keizer NED [9] 2-1
(21-15, 12-21, 15-8)

Liliana/Baquerizo ESP [16] – Gallay/Zonta ARG [21] 2-0
(22-20, 21-16)

Grupa E

Dość nieoczekiwanie bardzo wyrównany pojedynek z niemiecką parą Goller/Ludwig stoczyły Brazylijki. Talita/Antonelli wygrały pierwszą partię, w drugiej po zaciętej walce musiały uznać wyższość rywalek i przegrały 29:31. Również decydujący set przyniósł wiele emocji, ale ostatecznie para brazylijska zwyciężyła 15:13, dzięki czemu umocniła się na czele grupy E.

W drugim meczu holenderski duet Meppelink/van Gestel pokonał reprezentantki Australii Palmer/Bawden 2:0. Dzięki temu zwycięstwu Holenderki wciąż liczą się w walce o awans do fazy pucharowej.

Talita/Antonelli BRA [5] – Goller/Ludwig GER [8] 2-1
(21-19, 29-31, 15-13)

Palmer/Bawden AUS [17] – Meppelink/van Gestel NED [20] 0-2
(19-21, 15-21)

Grupa F

Pary występujące w tej grupie wydają się być dość wyrównane, jeśli patrzeć na wyniki ich spotkań. W 2. kolejce gorycz porażki musieli przełknąć miejscowi kibice, bowiem ich faworytki – brytyjska para Mullin/Dampney – uległy rozstawionym oczko wyżej Włoszkom Cicolari/Menegatti. Co prawda w pierwszej partii reprezentantki gospodarzy stoczyły dość wyrównany bój z rywalkami, ale drugi set toczył się już pod dyktando włoskich zawodniczek, które zwyciężyły 2:0.

Trzy sety były potrzebne do rozstrzygnięcia meczu Rosjanek z Kanadyjkami. Pierwsza partia padła łupem rosyjskiej pary Ukołowa/Komiakowa. W drugiej zawodniczki po obu stronach siatki stoczyły zacięty bój, który ostatecznie zakończyły reprezentantki Kanady, wygrywając 30:28. W tie-breaku minimalnie lepsze okazały się Rosjanki i to one cieszyły się z dwóch punktów.

Mullin/Dampney GBR [6] – Cicolari/Menegatti ITA [7] 0-2
(18-21, 12-21)

Ukołowa/Komiakova RUS [18] – Lessard-Martin CAN [19] 2-1
(21-18, 28-30, 15-13)

źródło: FIVB, inf. własna