Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Pałac Bydgoszcz chce pokazać charakter w nowym sezonie

Pałac Bydgoszcz chce pokazać charakter w nowym sezonie

fot. archiwum

Siódma ekipa poprzedniego sezonu - Pałac Bydgoszcz - rozpoczęła przygotowania do tegorocznej rywalizacji. W nieco odmienionym składzie zespół zamierza pokazać, iż pomimo niewielkiego budżetu jest w stanie rywalizować z bogatszymi klubami.

Do nowego sezonu drużyna Pałacu Bydgoszcz przystąpi w nieco odmienionym składzie. Przede wszystkim w drużynie zabraknie Patrycji Polak, która zdecydowała się na grę w Impelu Wrocław, oraz Julii Szeluchiny, której transfer potwierdzili dzisiaj działacze Atomu Trefla Sopot. Na odejście z siódmej ekipy poprzedniego sezonu zdecydowała się także Natalia Ziemcowa.

Do zespołu dołączyły natomiast dwie przyjmujące, Rita Liliom (Stal Mielec) i Paulina Głaz (Sparta Warszawa), oraz dwie środkowe, Dominika Kuczyńska (AZS Białystok) oraz Rachel Adams (liga akademicka USA). – Kontrakt z Rachel Adams jest wstępny, ale zakładamy, że nasza wiedza o niej jest na tyle duża, iż powinna spełniać wszystkie wymagania. Gdyby się jednak okazało, że jest inaczej, umowę możemy rozwiązać. Ostateczną decyzję podejmiemy po badaniach lekarskich i sprawdzianach na boisku. Wszystko powinno się wyjaśnić do końca sierpnia – mówi Waldemar Sagan , prezes KS Pałac na temat pozyskania Amerykanki. Swoją drogą przypomina się tutaj zeszłoroczny transfer Ariel Willson do zespołu Impel Gwardia Wrocław. Na ile udany, ciężko jednoznacznie powiedzieć – niemniej jednak w obecnym sezonie Ariel nie znalazła już uznania w oczach włodarzy Impel Wrocław. Z zespołem seniorem trenować będzie też obiecująca juniorka, zaledwie 18-letnia libero Alicja Walczak.

– Wiele klubów jest bogatszych od nas i ciężko będzie wywalczyć medal. Na zakończenie poprzednich rozgrywek, w których zajęliśmy siódme miejsce, zespół otrzymał od kibiców brawa na stojąco. Fani docenili walkę i zaangażowanie zawodniczek. Chcemy, aby teraz było tak samo. Naszym celem jest awans do czołowej ósemki i gra w play-off – mówi o przed sezonowych ambicjach prezes klubu.Siatkarki Pałacu rozpoczęły już przygotowania do nowego sezonu. W inauguracyjnych zajęciach, które odbyły się na obiektach Zawiszy, wzięło udział 13 siatkarek – zabrakło jedynie Pauliny Głaz, która jest w trakcie przygotowań reprezentacji polski juniorek do mistrzostw Europy. Do 29 sierpnia zespół będzie trenował w grodzie nad Brdą (hala, siłownia, zajęcia ogólnorozwojowe, gra na plaży). Potem drużyna wyjedzie na krótki obóz do Cetniewa. Po powrocie (7 września) siatkarki czekają dalsze treningi w Bydgoszczy przeplatane występami w turniejach towarzyskich. W planach są test-mecze w Bobolicach, Legionowie i Jarocinie.

– W tym pierwszym turnieju zagramy z Piłą, Policami i Legionowem – mówi trener Rafał Gąsior, który nadal prowadzić będzie bydgoszczanki. – Ale prawdziwy sprawdzian formy czeka nas w Jarocinie, gdzie zmierzymy się z Aluprofem Bielsko, Muszynianką i MKS Dąbrowa.

Pierwsze ligowe spotkanie bydgoszczanki rozegrają 6 października, wtedy to w Bielsku-Białej zagrają z drużyną Aluprofu.

źródło: Express Bydgoski, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2012-07-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved