Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Zwycięstwo Rosjan nad Bułgarią w cieniu kontuzji Michajłowa

Zwycięstwo Rosjan nad Bułgarią w cieniu kontuzji Michajłowa

fot. archiwum

W drugim, a zarazem ostatnim spotkaniu sparingowym przed startem IO w Londynie siatkarze Bułgarii musieli uznać wyższość reprezentacji Rosji. Zwycięstwo przysłoniła jednak kontuzja, której nabawił się atakujący Sbornej, Maksim Michajłow.

Kontrolne spotkanie, który rozegrały ze sobą reprezentacje Bułgarii i Rosji pokazało, że obie drużyny są w dobrej formie i stać je na walkę o najwyższe cele w trakcie londyńskiego turnieju. Mecz zakończył się zwycięstwem Sbornej 3:1 – pomimo dość wysokiej wygranej był to bardzo wyrównany i zacięty pojedynek.
– W obydwu meczach zagraliśmy dobrze i chociaż przegraliśmy, jestem zadowolony z postawy zawodników – powiedział nawiązując także do ostatniego sparingu z Brazylią trener Bułgarów, Najden Najdanow.

Pomimo zwycięstwa powodów do radości nie miał jednak Władimir Alekno, trener reprezentacji Rosji. W jednej z akcji pierwszego seta Wiktor Josifow upadł na stopę Maksima Michajłowa – atakujący Sbornej musiał opuścić plac gry. Teraz jednego z kluczowych zawodników ekipy Rosji czekają szczegółowe badania, które pozwolą odpowiedzieć na pytanie dotyczące dalszego udziału siatkarza w turnieju IO w Londynie.

Drużyna Władimira Alekno w Londynie trafiła do grupy B, gdzie przyjdzie rywalizować jej z reprezentacjami: USA, Brazylii, Serbii, Tunezji i Niemiec. To właśnie z ostatnią z wymienionych ekip już w niedziele Rosjanie stoczą swój pierwszy pojedynek. Faworytem wydają się rosyjscy siatkarze jednak w grze naszych zachodnich sąsiadów w ostatnich tygodniach widać spory postęp.Najważniejszym pytaniem, które towarzyszyć będzie Sbornej przed niedzielną konfrontacją jest to o szansach występu Michajłowa. Dwudziestoczteroletni zawodnik Zenitu Kazań jest niewątpliwie jednym z ważniejszych graczy w reprezentacji brązowych medalistów igrzysk olimpijskich w Pekinie i jego brak byłby sporą stratą dla całego zespołu.

źródło: inf. własna, plusliga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Igrzyska Olimpijskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-07-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved