Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Sebastian Świderski: Igrzyska to wyjątkowy turniej

Sebastian Świderski: Igrzyska to wyjątkowy turniej

fot. archiwum

Pod nieobecność Daniela Castellaniego treningi ZAKSY poprowadzi Sebastian Świderski. - Pierwszy etap przygotowań jest ważny dla zawodników, którzy nie brali udziału w zgrupowaniach kadry. Powoli muszą wejść w cykl treningowy i budować formę - mówi.

W poniedziałek zespół rozpocznie przygotowania do sezonu, ale do dyspozycji będzie pan miał tylko pięciu siatkarzy z pierwszego składu.

Sebastian Świderski: – Na pewno będą: Piotr Gacek, Grzegorz Pilarz i Jurij Gladyr. Mamy nadzieję, że Felipe nie będzie miał problemu z dotarciem do Polski. Tak do końca nie wiemy jeszcze co z Sergiejem Kapelusem. Zawodnik ten otrzymał powołanie do reprezentacji Ukrainy, ale nie znamy szczegółów, kiedy wyjedzie na zgrupowanie.

Kibiców interesuje dyspozycja Jurija Gladyra. Jak przebiega jego rehabilitacja?– Jurek fizycznie prezentuje się dobrze. Rehabilitacja po operacji przebiega pomyślnie. Sam zawodnik mówi, że nic go nie boli. Ale tu musimy być bardzo ostrożni, nie wiadomo jak organizm zareaguje na normalne treningi. Na pewno będziemy zwracali szczególną uwagę na jego nogę.

Kiedy w Kędzierzynie-Koźlu pojawi się nowy zawodnik – Elvi Contreras?

– Tu sprawa trochę nam się skomplikowała. Reprezentacja Dominikany w połowie sierpnia gra w Holandii eliminacje do Ligi Światowej i w zależności od rozstrzygnięć, jakie tam zapadną, dowiemy się kiedy nasz przyjmujący dołączy do drużyny.

Na początku zabraknie też atakującego Antonina Rouziera.

– Jak wiemy, Antonin zrezygnował na razie z występów w kadrze narodowej. Czuł się zmęczony fizycznie i psychicznie. Rozmawiał z Danielem Castellanim i doszli do wniosku, że musi jeszcze odpocząć. Ma do nas dołączyć dwunastego sierpnia.

Od poniedziałku w zajęciach z pierwszym zespołem uczestniczyć mają wyróżniający się siatkarze z młodej ZAKSY.

– Będzie to czterech zawodników, których chcemy zgłosić również do rozgrywek PlusLigi i europejskich pucharów. Nie chcemy dopuścić do powtórki z poprzedniego sezonu, gdy na mecz jechało ośmiu siatkarzy zdolnych do gry.

W niedzielę reprezentacja Polski, z trzema siatkarzami ZAKSY w składzie, rozpocznie walkę na igrzyskach w Londynie. Jak wypadnie nasza kadra?

– To wyjątkowy turniej, ciężko cokolwiek typować. Drużyny przez cztery lata szykowały się do tego najważniejszego wydarzenia. Losowanie grup nie było dla nas korzystne i bez względu na to, które miejsce zajmiemy w swojej grupie, to w ćwierćfinale trafimy na bardzo mocnego rywala. To będzie najważniejszy mecz tych igrzysk. Stać nas na medal. Ja życzę sobie, żeby nasza trójka wróciła zdrowa do klubu.

źródło: zaksa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-07-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved