Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Polscy juniorzy dwukrotnie pokonali Rosjan

Polscy juniorzy dwukrotnie pokonali Rosjan

fot. archiwum

Za miesiąc rozpoczną się rozgrywane w Polsce i w Danii mistrzostwa Europy juniorów. Podopieczni Jacka Nawrockiego i Macieja Zendeła szlifują aktualnie formę w Krośnie. W mieście tym i położonej nieopodal Dukli odbyły się dwa sparingi z Rosjanami.

Rosyjscy juniorzy, którzy będą także rywalami Polaków podczas MEJ, w czwartek i w piątek sprawdzili aktualną formę, przebywających na zgrupowaniu w Krośnie, biało-czerwonych. Z obu meczów kontrolnych z tarczą zeszli podopieczni duetu trenerskiego Jacek Nawrocki-Maciej Zendeł, jednakże, zwłaszcza w piątek, musieli się mocno napracować, aby tak się stało.

Czwartkowy sparing, poza setem numer trzy, przebiegał w pełni pod dyktando polskich juniorów. Grali oni spokojniej i pewniej od swych przeciwników, czemu zawdzięczają zwycięstwo. Zupełnie inaczej sytuacja wyglądała w piątek, bowiem Rosjanie postawili Polakom twarde warunki, a wynik pierwszych trzech partii rozstrzygał się po walce na przewagi. O wiele spokojniej toczyła się gra w dwóch kolejnych setach, które już stosunkowo łatwo padły łupem reprezentantów Polski. W ten oto sposób, dwukrotnie pokonując Rosjan, podopieczni Jacka Nawrockiego potwierdzili słowa Piotra Orczyka, który zapowiadał iż on i jego koledzy nie przestraszą się nikogo, nawet jeśli nie będą faworytami spotkania.

Polska – Rosja 3:1
(25:18, 25:16, 22:25, 25:18)Polska – Rosja 3:2
(25:27, 27:25, 24:26, 25:21, 15:11)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacje młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-07-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved