Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > N. Gajewska: Każdy sportowiec stawia sobie zawsze najwyższe cele

N. Gajewska: Każdy sportowiec stawia sobie zawsze najwyższe cele

fot. archiwum

Natalia Gajewska niedawno podpisała kontrakt z Atomem Trefl Sopot. Młoda siatkarka w drużynie mistrzyń Polski będzie miała szansę zdobyć doświadczenie na parkietach PlusLigi. Zanim tak się jednak stanie czekają ją mistrzostwa Europy juniorek.

Mistrzostwa Europy juniorek rozpoczną się 18 sierpnia – w tym roku odbędą się one w Turcji. Polki awans do Ankary zapewniły sobie dzięki zwycięstwom w Mohylewie, gdzie pokonały kolejno Francję, Białoruś, Litwę, Niemcy i Łotwę.

Od czwartku juniorki przebywają w Giżycku, gdzie rozpoczęły drugie już zgrupowanie przed najważniejszą imprezą tego sezonu. – Na tym etapie najwięcej pracujemy nad zgraniem całego zespołu. Na poprawę techniki nie mamy już za wiele czasu – mówi na temat przygotowań Natalia Gajewska.

– Nasz typowy dzień wygląda tak, że rano około 8:00 mamy śniadanie, następnie trenujemy – najczęściej 2,5 godziny. Mniej więcej od 16:30 trenujemy drugi raz. Popołudniu mamy fragmenty gry lub gramy między sobą, a z rana co drugi dzień siłownię lub jakieś ćwiczenia prewencyjne – opisuje przebieg normalnego dnia zgrupowania nowy nabytek Atomu Trefl Sopot.Przed wylotem na mistrzostwa młode siatkarki czeka jeszcze jeden obóz w dniach 9 -16 sierpnia w Legionowie. Po wizycie mazowieckim mieście pozostaje już jedno – walka o laur najlepszej drużyny starego kontynentu. Zespół prowadzony przez Andrzeja Pecia zagra w grupie B z Niemkami, Bułgarkami, Rosjankami i Czeszkami. – Uważam, że nasza grupa jest mocniejsza od tej drugiej. Włoszki, Niemki i Rosjanki są dla nas najgroźniejszymi rywalkami. Jednak nie można zlekceważyć Bułgarek czy Czeszek, które również potrafią grać dobre mecze – podsumowuje rozgrywają reprezentacji Polski juniorek.

Po wywalczonej w świetnym stylu kwalifikacji do mistrzostw Europy, polska kadra juniorek niewątpliwie wymieniana jest w gronie faworytów do strefy medalowej.
– W mojej ocenie jest sześć mocnych zespołów w Europie w tej kategorii wiekowej – Turcja, Niemcy, Włochy, Rosja, Serbia i my jesteśmy tym szóstym i myślę, że pomiędzy nimi wszystko się będzie rozgrywało – komentuje sprawę Andrzej Peć. Nieco ostrożniej jeśli idzie o cele zespołu wypowiada się Natalia Gajewska: Każdy sportowiec stawia sobie zawsze najwyższe cele, jednak na razie skupiamy się na tym, aby zająć dobre miejsce w grupie, co pozwoliłoby nam walczyć o medale.

źródło: atomtrefl.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacje młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-07-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved