Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Igor Yudin wierzy w awans do ćwiećfinału

Igor Yudin wierzy w awans do ćwiećfinału

fot. archiwum

Australia będzie ostatnim rywalem grupowym reprezentacji Polski w turnieju olimpijskim. Biało-czerwoni zagrają z tym zespołem 6 sierpnia. Kapitanem drużyny z Antypodów jest Igor Yudin doskonale znany z parkietów PlusLigi.

– Nastrój w ekipie jest doskonały. W tym roku graliśmy z Polską, Bułgarią, Włochami i Rosją. Poznaliśmy różne style gry. Na pewno ten fakt pomoże naszej drużynie w czasie turnieju olimpijskiego. Zebraliśmy potrzebne doświadczenie. Mamy młodą drużynę i nie mamy zbyt wielu okazji, żeby spotkać się z takimi zespołami jak Rosja – powiedział Igor Yudin.

Australia udział w turnieju olimpijskim rozpocznie w niedzielę od meczu z Argentyną. – Uważam, że mamy niezłe szanse na zakwalifikowanie się do ćwierćfinałów. Znamy doskonale pierwszego rywala. Nasz trener pochodzi z tego kraju. Powinniśmy też wygrać z Wielką Brytanią. Miejsce w czołowej ósemce igrzysk będzie doskonałym wynikiem. Mam nadzieję, że uda się zrealizować ten plan – powiedział.

Igor Yudin jest kapitanem drużyny narodowej. – Jestem z tego powodu bardzo dumny. Wiem, że muszę pomagać kolegom w sytuacjach trudnych, podrywać ich do walki – powiedział.Wszyscy australijscy siatkarze grają w Europie. – Zespół jest młody. Średni wiek wynosi 23 lata. Dwóch zawodników występuje we Włoszech. Historia siatkówki w Australii jest bardzo krótka. Dopiero rozwijamy się. W 2004 roku reprezentacja naszego kraju również zagrała w igrzyskach, ale z tej drużyny nikogo już w składzie nie ma. Ciekawe co będzie z naszym zespołem za kilka lat – mówi Igor Yudin.

Igor Yudin jest z pochodzenia Rosjaninem. Podstawy siatkarskie zdobył w tym kraju. Urodził się w Swierdłowsku. Gdy miał 14 lat wyemigrował z rodzicami do Australii. Najpierw zaczął grać w drużynach szkolnych, a następnie młodzieżowych zespołach. Tam został dostrzeżony i powołany do reprezentacji narodowych – najpierw juniorów, a następnie seniorów.

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Igrzyska Olimpijskie

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-07-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved