Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > PlusLiga K: Kolejne Kubanki w Sopocie

PlusLiga K: Kolejne Kubanki w Sopocie

fot. archiwum

Była reprezentantka Kuby Noris Cabrera trenuje z Atomem Trefl Sopot. Niewykluczone, że do drużyny Jerzego Matlaka w nadchodzącym sezonie dołączą jeszcze kolejne zawodniczki z Kuby, w tym najlepsza siatkarka tego kraju Kenia Carcaces.

Noris Cabrera po raz pierwszy do Polski przyjechała jesienią 2011 r. Starała się o angaż w PTPS Piła. – Liczyliśmy na to, że znajdziemy w niej liderkę zespołu – mówił o niej w październiku prezes PTPS Piła Radosław Ciemięga. Tymczasem może nie jest to zła zawodniczka, ale do roli liderki się nie nadaje. Nie wyróżnia się specjalnie i nie o taką siatkarkę nam chodziło.

Teraz Cabrera trenuje w Sopocie. Kontrakt może podpisać w każdej chwili, bo jest wolną zawodniczką. Ma też zielone światło od kubańskiej federacji, która wydaje zgodę na grę poza granicami Kuby dopiero po dwóch latach od ostatniego meczu w reprezentacji. Cabrera ma też wszystkie dokumenty potwierdzające jej status z FIVB.

Niewykluczone, że treningi z mistrzyniami Polski podejmie także kapitan reprezentacji Kuby Yusidey Silie. 27-letnia rozgrywająca grała ostatnio w Ciudad de La Habana. W 2010 i 2011 roku została wybierana na najlepszą rozgrywającą ligi. Jeśli uda jej się zdobyć zgodę na podpisanie wcześniejszego kontraktu i przypadnie do gustu trenerowi Matlakowi, niewykluczone że wzmocni sopocką drużynę.W Sopocie chętnie widziano by też największą gwiazdę kubańskiej siatkówki Kenię Carcaces. Kubanka ma 26 lat. Może grać na przyjęciu i ataku. Jej największym sukcesem jest brązowy medal na igrzyskach olimpijskich w Atenach, Puchar Panamerykański w 2007 r. oraz drugie miejsce w World Grand Prix w 2008 r. Słynie ze skuteczności w ataku i świetnego bloku. Obok Eriki Coimbry byłaby największą gwiazdą mistrzyń Polski, ale w sopockim klubie będzie mogła zagrać dopiero od listopada przyszłego roku. Minie wówczas dwa lata od czasu, gdy zrezygnowała z gry w kadrze.

* autor tekstu: Maciej Korolczuk
* więcej w serwisie sport.pl

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-07-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved