Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Xavier Kapfer opuszcza Farta Kielce

Xavier Kapfer opuszcza Farta Kielce

fot. archiwum

Xavier Kapfer postanowił nie czekać na ostateczne rozstrzygnięcia dotyczące przyszłości Farta Kielce i rozwiązał umowę wiążącą go z klubem. Francuski przyjmujący tym samym po dwóch latach występów na polskich parkietach żegna się z PlusLigą.

Niespełna 31-letni francuski przyjmujący przez ostatnie dwa sezony reprezentował barwy Farta Kielce. Niewątpliwie Xavier Kapfer był jednym z najmocniejszych punktów kieleckiej drużyny. Niepewna przyszłość zespołu wpłynęła jednak na zawodnika, który postanowił nie czekać na dalszy rozwój wypadków i rozwiązać umowę. Warto podkreślić, iż był to jeden z pięciu siatkarzy, którzy mają wciąż aktualne kontrakty z siódmą ekipą poprzedniego sezonu.

Swoją decyzję Kapfer ogłosił wydając krótkie oświadczenie adresowane do kibiców.

"Niestety muszę opuścić Kielce. Obecnie nie ma jasnych perspektyw na przyszłość klubu, więc musiałem podjąć tę trudną decyzję, mając na uwadze przyszłość moją i mojej rodziny. Spędziłem wspaniałe chwile z drużyną oraz kibicami kieleckiej siatkówki, za które bardzo serdecznie dziękuję. Na zawsze w mojej pamięci pozostanie spragniona sportowego dopingu polska publiczność, kibicująca siatkarzom w duchu fair play od pierwszej do ostatniej akcji. Jest mi przykro z powodu zaistniałej sytuacji, ale życzę wszystkiego najlepszego nowemu zespołowi. Tym samym chcę pożegnać się ze wszystkimi kolegami z drużyny oraz kibicami".źródło: cksport.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-07-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved