Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Poznaliśmy nowych mistrzów Polski juniorów w plażówce

Poznaliśmy nowych mistrzów Polski juniorów w plażówce

fot. archiwum

Poznaliśmy nowych mistrzów Polski juniorów w siatkówce plażowej - zostali nimi Łukasz i Sebastian Kaczmarkowie. W finale  pokonali oni parę Michał Bryl/ Kacper Kujawiak i tym samym zrewanżowali się za ostatnią porażkę w finale MŚ.

Była to już druga w tym roku konfrontacja wspomnianych duetów w spotkaniach finałowych prestiżowych imprez siatkówki plażowej. Pierwszym spotkaniem w którym naprzeciw siebie stanęli zawodnicy klubów Polonu Krotoszyn i Czarnych Radom był finał mistrzostw świata juniorów. W zmaganiach na Cyprze górą byli Bryl i Kujawiak , dlatego wielu w nich upatrywało głównego faworyta do tytułu mistrza Polski.

W pierwszym secie zawodnicy mazowieckiego klubu ulegli nieznacznie rywalom – co tylko potwierdziło przewidywania, iż ani jedna ani druga ekipa nie zamierza dać łatwo za wygraną. Niestety przebieg rywalizacji zakłóciła, a wręcz wstrzymała kontuzja jakiej nabawił się Michał Bryl – zawodnik nie był w stanie kontynuować gry w związku z czym zadecydowano przerwać spotkanie.

Nasi zawodnicy musieli w finale skreczować. Z powodu bólu Michał nie był w stanie kontynuować gry. Ogromny pech. Gdyby nie uraz szansa na końcowy sukces była ogromna – komentował sytuacje opiekun radomskich siatkarzy, Mirosław Malec.Brązowy medal wywalczyli gracze MKS-u Korab Puck: Jakub Weiher/Michał Wychert. W sumie w turnieju finałowym wystąpiło szesnaście zespołów – Czarni Radom byli jedynym klubem, który do finałowego turnieju wprowadził aż trzy drużyny. Drużyna Bartłomiej Malec/Patryk Lampart została sklasyfikowana na miejscach 5-6. Tymczasem trzeci z radomskich zespołów: Rafał Faryna/Dominik Kiernoz zajął miejsca w przedziale 13-16.

źródło: inf. własna, sport.pl, SportRadom.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-07-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved