Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Wysoki poziom Beach Ball Tour w Krynicy Morskiej

Wysoki poziom Beach Ball Tour w Krynicy Morskiej

Kibice, którzy licznie stawili się na zawodach Beach Ball Tour w Krynicy Morskiej, nie narzekali na brak emocji oraz na poziom sportowy. Zawodnicy zafundowali widzom prawdziwe siatkarskie show na najwyższym poziomie.

Turniej główny w Krynicy Morskiej stał pod znakiem wietrznej pogody, która towarzyszyła zawodnikom przez cały dzień. Nie przeszkodziło to jednak w stworzeniu dobrego widowiska na plaży. Już od pierwszych meczów porannych zawody stały na wysokim poziomie, a o zwycięstwo trzeba było powalczyć z całych sił.

Od pierwszego meczu z bardzo dobrej strony pokazała się para Piotr Janiak i Sebastian Sobczak. Świeżo upieczeni akademiccy wicemistrzowie Europy oraz aktualni mistrzowie Polski mieli bardzo trudną drabinkę, ale pokazali, że z Cordoby wrócili w wysokiej formie. Na początku gładko pokonali mocną parę Kacper Kujawiak/Michał Bryl , a w walce o ćwierćfinał ograli bez straty seta parę Tomasz Sińczak/Bartłomiej Kiernoz. Spokój Sobczaka oraz dobra gra blokiem Janiaka były kluczem do pokonania rywali. W ćwierćfinale zmierzyli się z parą Dominik Witczak/Rafał Matusiak. Był to najlepszy mecz w sobotę. Spotkanie lepiej rozpoczęli aktualni mistrzowie Polski, wygrywając pierwszego seta 21:18. Potem do głosu doszli zwycięzcy z Ustki i turniejowa jedynka. Mocne ataki Witczaka i spryt Matusiaka dały wygraną drugim secie 21:14. W tie-breaku długo utrzymywał się remis, ale w końcówce więcej sił zachowali Sobczak z Janiakiem i to oni awansowali do półfinału. Był to znakomity powrót do wysokiej formy. Przypomnijmy, że para ta mocno rozczarowała w Ustroniu Morskim, zajmując miejsca 7-8.

Sporą niespodzianką była słaba postawa rozstawionych z numerem dwa pary Maciej Kosiak/Maciej Rudol. Do tej pory dwa razy kończyli zawody Beach Ball Tour w pierwszej czwórce. Turnieju w Krynicy Morskiej na pewno nie zaliczą do udanych. W pierwszym meczu z trudem wygrali z parą Artur Bagiński/Tomasz Tomczyk, a po porażce z Sobczakiem i Janiakiem w "meczu o życie" przegrali z parą Kujawiak/Bryl. Zaskakujące były też rozmiary porażki, bo mecz zakończył się w dwóch gładkich setach 21:12 i 21:17. Oznaczało to, że para młodzieżowej kadry Polski zakończyła zawody na miejscach 9-12. To duża niespodzianka, ponieważ Kosiak z Rudolem zaliczani byli do ścisłego grona faworytów do wygrania turnieju.

Kolejne dobre zawody rozegrali ubiegłotygodniowi finaliści z Ustki, para Michał Makowski/Dawid Popek. W pierwszym spotkaniu gładko wygrali z parą Michalak/Jeton, a w drugiej rundzie, po tie-breaku, pokonali rozstawionych w turnieju z numerem dwa Macieja Kosiaka i Macieja Rudola. W drodze do półfinału na ich drodze stanęła para Damian Wojtasik/Jarosław Lech. Mecz stał na bardzo wysokim poziomie. Obie pary grały już ze sobą w półfinale w Ustce i wtedy górą byli Makowski i Popek. Tym razem było podobnie. Pierwszego seta wygrali Popek z Makowskim (21:18). W drugim górą byli Lech i Wojtasik (21:16), ale w trzecim secie, podobnie jak tydzień temu, lepsi okazali się niżej rozstawieni Makowski i Popek. Nie można jednak mówić tutaj o sensacji, bo para ta z tygodnia na tydzień prezentuje się coraz lepiej i staje się faworytem do wygrania mistrzostwa Polski w tym roku.

Niedzielne gry zapowiadają się pasjonująco. Wszystkie sześć spotkań na pewno dostarczą wiele emocji. Trudno jest wskazać jednoznacznego faworyta do wygrania Beach Ball Tour w Krynicy Morskiej. Siatkarze na pewno dadzą z siebie wszystko i wszystko wskazuje na to, że będziemy świadkami kolejnego siatkarskiego spektaklu na plaży.

III Runda repasaży (o awans do ćwierćfinału):
Sińczak/Kiernoz – Kaczmarek Ł./Kaczmarek S. 2:0 v.o (kontuzja Łukasza Kaczmarka)

Kujawiak/Bryl – Melnarowicz/Radojewski 2:1
(21:23, 21:19, 15:13)