Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Wielki dzień Damiana Wojtasika i Jarosława Lecha w Krynicy Morskiej

Wielki dzień Damiana Wojtasika i Jarosława Lecha w Krynicy Morskiej

fot. archiwum

Imponujące zwycięstwo odnieśli w Krynicy Morskiej Damian Wojtasik i Jarosław Lech. Grając z polotem, rozbili wszystkich swoich rywali w niedzielę i zasłużenie stanęli na najwyższym stopniu podium. W finale pokonali parę Michał Makowski, Dawid Popek.

Niedzielny turniej stał pod znakiem pięknej, słonecznej pogody, która przyciągnęła rzeszę fanów siatkówki plażowej. Turniej stał na bardzo wysokim poziomie, ale główną gwiazdą niedzielnych gier była para Damian Wojtasik, Jarosław Lech. Mimo że mieli do rozegrania trzy mecze, błysnęli bardzo wysoką formą i byli nie do zatrzymania. W pierwszym meczu gładko pokonali parę Tomasz Sińczak, Bartłomiej Kiernoz. W półfinale ich przeciwnikami była para Piotr Janiak, Sebastian Sobczak. Aktualni mistrzowie Polski grali w sobotę rewelacyjnie i byli faworytami do wygrania turnieju. Nic bardziej mylnego. Wojtasik z Lechem dosłownie zmietli ich z boiska. Pierwszy set nie pozostawił złudzeń, kto rządzi i dzieli na boisku i zakończył się wynikiem 21:12. W drugim secie było już 16:2, a ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 21:7.

To ewidentnie nie był dzień pary Sobczak, Janiak. W meczu o trzecie miejsce zmierzyli się z turniejową jedynką, Dominikiem Witczakiem i Rafałem Matusiakiem. Doświadczona para mimo rozegrania w niedzielę dwóch tie-breaków szybko narzuciła swoje warunki gry. Szybkie ataki Witczaka, dobry blok i nieporadność w ataku Sobczaka i Janiaka wystarczyły, żeby wygrać pierwszego seta 21:16. Drugi set to kontynuacja dobrej gry zwycięzców turnieju Beach Ball Tour w Ustce. Ostatecznie wygrali oni 21:13 i zajęli trzecie miejsce.

Finał to kolejny popis pary Wojtasik, Lech. Od początku bardzo dobrze blokiem grał Jarosław Lech. Popek z Makowskim mieli problemy z czystym zaatakowaniem i już od początku zarysowała się przewaga wyżej rozstawionej pary. Kontrolowali oni przebieg wydarzeń na boisku i wygrali pierwszego seta 21:14. Drugi set to ponownie dobra gra Wojtasika i Lecha, ale Makowski i Popek zaczęli grać zdecydowanie lepiej niż w pierwszym secie. Wydawało się, że uda im się doprowadzić do tie-breaku, bo wygrywali już 17:14. Potem popełnili jednak kilka prostych błędów i Wojtasikowi i Lechowi udało się doprowadzić do remisu. Walka toczyła się potem punkt za punkt na przewagi, ale więcej sił zachowała wyżej rozstawiona para i to ona wygrała 27:25 po autowym bloku Makowskiego. To był wspaniały dzień dla pary Wojtasik, Lech. Trzy zwycięstwa w niedzielę bez straty seta pokazały, że ta para znajduje się w znakomitej formie.Turniej Beach Ball Tour w Krynicy Morskiej stał na wysokim poziomie, a pary znajdujące się w pierwszej ósemce rankingu w większości nie zawiodły. Była to przedostatnia eliminacja przed wielkim finałem w Niechorzu. Za dwa tygodnie Beach Ball Tour przeniesie się do Szczecina. To na pewno będzie ciekawy turniej.

Wyniki:

Ćwierćfinały:
Sobczak/Janiak – Matusiak/Witczak 2:1
(21:18, 14:21, 15:12)
Makowski/Popek – Wojtasik/Lech 2:1
(21:18, 16:21, 15:11)
Matusiak/Witczak – Kujawiak/Bryl 2:1
(15:21, 21:15, 15:12)
Wojtasik/Lech – Sińczak/Kiernoz 2:0
(21:12, 21:14)

Półfinały:
Wojtasik/Lech – Sobczak/Janiak 2:0
(21:12, 21:7)
Makowski/Popek – Matusiak/Witczak 2:1
(19:21, 23:21, 16:14)

Mecz o 3. miejsce:
Matusiak/Witczak – Sobczak/Janiak 2:0
(21:16, 21:13)

Finał:
Wojtasik/Lech – Makowski/Popek 2:0
(21:14, 27:25)

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved