Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > W sparingach 2:0 dla Azzurrich

W sparingach 2:0 dla Azzurrich

fot. archiwum

Na kilka dni przed rozpoczęciem igrzysk olimpijskich reprezentanci Włoch i Serbii postanowili sprawdzić swoją formę, rozgrywając dwa mecze towarzyskie. Po obydwu sparingach więcej powodów do radości może mieć jednak Mauro Berruto.

Pierwszy mecz testowy odbył się w Monzy, a trenerzy obu ekip zdecydowali się na rozegranie czterech partii. Obie drużyny co prawda nie grały ładnie i efektownie, a jedynie solidnie. Pełni optymizmu mogą być mimo to Włosi, gdyż pokazali, że ich przygotowania do igrzysk w Londynie zmierzają we właściwym kierunku. Podopieczni Mauro Berruto, mimo iż Serbowie „napsuli im wiele krwi” w końcówkach pierwszych trzech setów, byli w zasadzie bezbłędni. Najwięcej emocji przyniosła druga odsłona pojedynku, kiedy to reprezentanci Serbii prowadzili już 24:22 i byli o krok od doprowadzenia do remisu w całym meczu. Chwilę później jednak w polu serwisowym pojawił się Dragan Travica i popisał się znakomitymi zagrywkami, znacznie utrudniającymi podopiecznym Igora Kolakovicia wyprowadzenie ataku, dzięki czemu to Włosi cieszyli się z wygranej i prowadzenia 2:0. Najbardziej jednostronny był set numer cztery, w którym to Azzurri byli bezkonkurencyjni w każdym elemencie siatkarskiej sztuki, nie dając Serbom, którzy nie radzili sobie przede wszystkim na zagrywce i w bloku, najmniejszych szans na zwycięstwo. Podsumowując, kluczem do zwycięstwa Squadra Azzurra był zwłaszcza agresywny serwis, którym bezpośrednio zdobyli aż dwanaście „oczek” i osiemnastokrotnie zmusili rywali do popełnienia błędu przyjęcia. Wśród reprezentantów Italii najlepiej spisywał się duet skrzydłowych: Cristian Savani i Michał Łasko oraz grający na środku Alessandro Fei. Spośród podopiecznych Igora Kolakovicia zaś najlepsze zawody rozegrali Bojan Janić oraz dwóch środkowych Lube Banca Macerata – Marko Podrascanin i Dragan Stanković.

Włochy – Serbia 4:0
(25:23, 26:24, 25:23, 25:15)

Składy zespołów:
Włochy: Mastrangelo (2), Łasko (21), Zaytsev (11), Savani (11), Travica (2), Fei (9), Bari (libero) oraz Parodi (6), Papi (4), Boninfante (1), Birarelli (5) i Giovi (libero)
Serbia: Kovacević U. (6), Janić (9), Stanković (8), Mitić (3), Starović (6), Podrascanin (7), Rosić (libero) oraz Rasić (1) i Atanasijević (8)Drugie spotkanie, rozgrywane w Modenie, trwało zaledwie siedemdziesiąt jeden minut. Ponownie zwycięsko wyszli z niego Włosi, lecz tym razem trenerzy zdecydowali się na rozegranie trzech setów. W Modenie Serbowie mieli już niewiele do powiedzenia, a lepsi od swych włoskich przeciwników byli jedynie w elemencie przyjęcia. W pozostałych, zwłaszcza w bloku, dominowali już Azzurri, potwierdzając tylko swą wyższość nad siatkarzami trenowanymi przez Igora Kolakovicia. Reprezentację Włoch do zwycięstwa poprowadzili bardzo dobrze dysponowani Cristian Savani, Ivan Zaytsev oraz Michał Łasko. Wśród Serbów zaś najlepiej radzili sobie Milos Nikić, Marko Podrascanin i Aleksandar Atanasijević.

Włochy – Serbia 3:0
(25:22, 25:20, 25:18)

Składy zespołów:
Włochy: Mastrangelo (3), Łasko (13), Zaytsev (10), Savani (10), Travica (5), Birarelli (6), Bari (libero) oraz Parodi (5), Papi, Boninfante i Giovi (libero)
Serbia: Kovacević N. (10), Petković (1), Stanković (6), Nikić (6), Starović (7), Podrascanin (6), Rosić (libero) oraz Mitić, Rasić i Atanasijević (6)

źródło: inf. własna, volleyball.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki towarzyskie, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-07-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved