Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Kolejne zmiany w Serie A – bez V-Day i piłek Molten

Kolejne zmiany w Serie A – bez V-Day i piłek Molten

fot. archiwum

Przed dwoma miesiącami informowaliśmy o zmianach w systemie rozgrywek Serie A - między innymi o zamknięciu ligi. Jak się okazało, to jednak nie wszystko i decydenci Lega Pallavolo postanowili porzucić formułę V-Day oraz grę piłkami firmy Molten.

W miniony czwartek podpisano umowę partnerską między Lega Pallavolo a Mikasa Corporation, na mocy której siatkarze występujący w Serie A w sezonach 2012-2016 będą grać piłkami tej właśnie marki, a nie jak dotychczas miało to miejsce – marki Molten. Niezwykle zadowolony z tego porozumienia był nie tylko prezes Mikasa Corporation, Daisuke Akiyama, twierdząc, iż to bardzo ważne wydarzenie dla jego firmy, ale też Massimo Righi, jeden z członków zarządu Lega Pallavolo, podkreślając, iż taka zmiana jest korzystna przede wszystkim dla samych zawodników, którzy od teraz będą grali takimi samymi piłkami zarówno w lidze włoskiej, jak i w europejskich pucharach.

Podczas zjazdu w Bolonii z okazji zakończenia włoskiego mercato, przedstawiono także kalendarz rozgrywek Serie A1 i Serie A2 oraz superpucharu i pucharu Włoch w nadchodzącym sezonie. Otóż runda zasadnicza w obu klasach rozgrywkowych zostanie zainaugurowana siódmego października, a jej ostatnie mecze zostaną rozegrane dwudziestego czwartego marca, zaś faza play-off potrwa od trzydziestego marca do dwunastego maja. Superpuchar Włoch, w którym zmierzą się mistrz Serie A1 oraz triumfator pucharu Włoch z ubiegłego sezonu, a więc Lube Banca Marche Macerata i Itas Diatec Trentino, zostanie rozegrany trzydziestego września. Ćwierćfinały pucharu Włoch Serie A1, w których tradycyjnie wezmą udział ekipy zajmujące miejsca 1-8 w tabeli, przewidziane są na dwudziestego szóstego grudnia, a gospodarzami będą zespoły zajmujące wyższe pozycje, natomiast półfinały oraz finał odbędą się dwudziestego dziewiątego i trzydziestego grudnia. Nieco inaczej będzie to wyglądało w Serie A2, bowiem półfinały pucharu Włoch Serie A2 odbędą się dwudziestego szóstego, a finał – trzydziestego grudnia.

źródło: inf. własna, volleyball.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-07-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved