Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Julio Velasco: Przyjechaliśmy tu po naukę

Julio Velasco: Przyjechaliśmy tu po naukę

fot. archiwum

"Godziny z prysznicem" potrzebowali Niemcy, by pokanać Iran w ostatnim dniu Memoriału Huberta Wagnera. - Jeśli przyjedziemy za rok na Memoriał, postaramy się wygrać bezapelacyjnie - zapowiedział trener naszych zachodnich sąsiadów, Vital Heynen.

Jochen Schöps w dzisiejszym spotkaniu zagrał na przyjęciu, mimo iż jest nominalnym atakującym. Zawodnik poradził sobie nieźle. – Zawodnicy mnie czasem zaskakują i ja potrafię ich zaskoczyć. Jak się czuł Jochen Schöps na pozycji przyjmującego? Proszę o to zapytać Jochena. Ja wiedziałem od początku, że sobie poradzi. Każda zmiana składu, pozycji zawodnika – ma swój cel – wyjaśnił Vital Heynen. Björn Andrae na konferencji nie krył zadowolenia z szybkiego zwycięstwa. – Zagraliśmy dziś bardzo dobre spotkanie, mimo zupełnie innego ustawienia wyjściowego. Iran gra bardzo dobrą siatkówkę, dlatego cieszy nas bardzo szybkie zwycięstwo – podsumował kapitan reprezentacji Niemiec.

Irańczycy przyjechali na memoriał Wagnera, aby zebrać doświadczenie na międzynarodowej arenie. – Mamy bardzo młody zespół, który się zgrywa. To był pierwszy turniej w takim składzie. Dziś przegraliśmy – co nas bardzo smuci. Ale jednocześnie była to kolejna okazja do zebrania nowego doświadczenia. Z tak wspaniałym trenerem, jakim jest Julio Velasco, dobre wyniki powinny przyjść bardzo szybko – zauważył Alireza Nadi, kapitan reprezentacji Iranu. W podobnym tonie wypowiadał się szkoleniowiec. – My przyjechaliśmy tu po naukę. Gramy z najlepszymi drużynami świata. Dziś było widać u nas wielkie braki we wszystkich elementach siatkarskich. Ale nauka czyni mistrza. Niemcy dali nam bardzo dobrą lekcję gry w bloku. Tylko nauka teraz się dla nas liczy – to z pewnością zaprocentuje w przyszłości. Takie turnieje towarzyskie to dla nas kapitalne doświadczenie – zakończył Julio Velasco.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki towarzyskie, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-07-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved