Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Javier Weber: Pięć setów to solidna dawka siatkówki

Javier Weber: Pięć setów to solidna dawka siatkówki

fot. archiwum

O zwycięstwie w pierwszym sobotnim spotkaniu zadecydował dopiero tie-break. Jednak spotkanie do niezwykle emocjonujących nie należało. - Raz Argentyna była lepsza, raz my - i tak do tie-breaka - podsumował na konferencji Julio Velasco.

Julio Velasco grał przeciwko swoim rodakom. Jak podkreślił na konferencji prasowej, kibicuje im mocno na igrzyskach olimpijskich, chociaż w sobotnim spotkaniu miał nadzieję na zwycięstwo. Szkoleniowiec trafnie podsumował spotkanie. – To był bardzo dobry mecz, ale przypominający sinusoidę. Raz Argentyna była lepsza, raz my – i tak do tie-breaka. W piątym secie Argentyna odrabiała sukcesywnie punkty i zasłużenie wygrała – przyznał Velasco. Trener nie ukrywał radości z postępu gry swoich podopiecznych. – Jestem szczęśliwy z postępu moich zawodników. Niestety nie mogę być zadowolony z wyniku – zakończył szkoleniowiec reprezentacji Iranu. Alireza Nadi, kapitan Iranu, przyznał, że jeszcze nie grają na takim poziomie, na jakim by chcieli. – Nie gramy jeszcze swojej siatkówki. Gramy dobrze, ale to nie jest ten poziom, na którym chcemy grać – powiedział zawodnik.

Rodrigo Quiroga przypomniał, że zawsze trudno gra się Argentyńczykom przeciwko drużynie Iranu. – To był bardzo ciężki mecz, zresztą jak każde spotkanie z Iranem. Kiedy wychodzimy na parkiet, chcemy wygrać. Dziś znaleźliśmy rozwiązanie, żeby znaleźć się na takim poziomie, na jakim chcemy być – zauważył argentyński zawodnik. Kapitan nie krył zadowolenia ze wzrostu formy. – Ta forma powoli wzrasta – z tego cieszymy się – dodał Quiroga. Podobnego zdania był szkoleniowiec Argentyny. – Cieszymy się z wygranej, ponieważ każda wygrana to dobry element przygotowań do najważniejszej imprezy sportowej – czyli igrzysk olimpijskich. Pięć setów to solidna dawka siatkówki – podsumował Javier Weber.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-07-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved