Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Czeszki bez szans w starciach z polskimi juniorkami

Czeszki bez szans w starciach z polskimi juniorkami

fot. archiwum

Reprezentacja polskich juniorek przygotowuje się do mistrzostw Europy, które za niespełna miesiąc rozpoczną się w Turcji. Jednym z etapów przygotowań były sparingi z reprezentantkami Czech. W dwóch rozegranych w weekend triumfowały Polki.

Oba spotkania towarzyskie odbyły się kolejno w Miliczu i Twardogórze. Czeszki są grupowymi rywalkami biało-czerwonych w zbliżających się mistrzostwach Starego Kontynentu. Oprócz nich podopiecznym Andrzeja Pecia przyjdzie zmierzyć się z Włoszkami, Rosjankami, Bułgarkami oraz Niemkami.

Ostatecznym przystankiem dla polskiej reprezentacji juniorek przed mistrzostwami będzie zgrupowanie w Legionowie. To ono wyłoni dwunastkę, która pojedzie do Turcji. Dużo materiału poglądowego dały z pewnością sparingi z Czeszkami. W pierwszym, sobotnim meczu rywalki zdołały wygrać tylko jedną partię, a Andrzej Peć mógł być zadowolony z postawy swoich siatkarek, choć te nie ustrzegły się również pewnych przestojów. W niedzielę poszło im jeszcze lepiej. Polki zakończyły pojedynek w trzech setach, a czeskie juniorki tylko w trzeciej odsłonie napędziły naszym reprezentantkom strachu.

Polska – Czechy 3:1
(25:21, 25:16, 21:25, 26:24)
Polska – Czechy 3:0
(25:21, 25:20, 26:24) 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacje młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-07-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved