Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Andrea Gardini: Cieszy, że zawodnicy cały czas walczą

Andrea Gardini: Cieszy, że zawodnicy cały czas walczą

fot. archiwum

- Dziś zawodnicy mówią, że są ociężali, zmęczeni, to normalne. Cieszy jednak, że pomimo tego zawodnicy przez cały czas walczą - mówił po wczorajszym, zwycięskim pojedynku z Niemcami asystent Andrei Anastasiego, Andrea Gardini.

Odnieśliście drugie zwycięstwo w turnieju. Jak pan ocenia spotkanie z Niemcami?

To był bardzo ciężki mecz. W tym momencie my jesteśmy w bardzo ciężkim treningu, więc zawodnicy byli lekko ociężali. To jest normalne, ponieważ my nie mamy być w najwyższej formie w czasie tego turnieju, ale dopiero podczas igrzysk olimpijskich. Dziś zawodnicy mówią, że są ociężali, zmęczeni, to normalne. Cieszy jednak, że pomimo tego zawodnicy przez cały czas walczą.

W czasie tego turnieju na boisku możemy zobaczyć całą dwunastkę, która pojedzie do Londynu. To jest bardzo ważne…– Oczywiście, ponieważ igrzyska olimpijskie są długim turniejem i my potrzebujemy wszystkich zawodników. Wszyscy się przygotowują do igrzysk, trenują i wszyscy grają. Możliwe, że na przykład w niedzielę na boisku pojawi się jeszcze inny skład.

Co pańskim zdaniem należy jeszcze poprawić przed igrzyskami olimpijskimi?

– My musimy poprawić wiele rzeczy. Nie za dobrze w tym turnieju funkcjonuje nasze przyjęcie, jesteśmy wrażliwi w tym elemencie. Jest to spowodowane ciężkim treningiem, ale kiedy zejdziemy z obciążeń, wszystko wróci do normy. Cały czas poprawiamy też nasz system gry, ponieważ zawsze może być on lepszy.

I na koniec zapytam jeszcze o organizację tego turnieju. Jak się czujecie w Zielonej Górze?

– Tutaj wszystko jest perfekcyjne. Mamy piękną, nowoczesną siłownię. Oczywiście ludzie są niewiarygodni, jak zawsze w Polsce.

*w Zielonej Górze rozmawiała Ewa Koperska (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-07-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved