Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Andrea Anastasi: Turniej był dobry w naszym wykonaniu

Andrea Anastasi: Turniej był dobry w naszym wykonaniu

fot. archiwum

Reprezentacja Polski pokonała w ostatnim meczu X Memoriału Huberta Jerzego Wagnera drużynę Argentyny 3:0. Tym samym Polacy zwyciężyli w jubileuszowej edycji tego turnieju towarzyskiego rozgrywanego w Zielonej Górze.

Kapitan polskiej ekipy podkreślił, że w grze naszego zespołu nadal pojawiają się proste błędy. – To nie był najlepszy mecz w naszym wykonaniu. Znowu popełniliśmy dużo błędów własnych. Argentyna zagrała dobrze serwisem, a De Cecco rozrywał niesamowicie. Teraz musimy jak najlepiej przygotować się do igrzysk w Londynie – podsumował mecz z Argentyną kapitan biało-czerwonych, Marcin Możdżonek.

Szkoleniowiec naszej drużyny podkreślił, że wszystko wygląda tak jak powinno, na krótko przed IO. – Chciałbym na początku powiedzieć: jestem dumny, że jestem ambasadorem Fundacji „Herosi” – pomagającej chorym dzieciom. Turniej był dobry w naszym wykonaniu. Bałem się przed zawodami, bo jesteśmy po ciężkim okresie przygotowawczym. Ale to wyglądało tak, jak powinno na tydzień przed igrzyskami olimpijskimi. Teraz trzeba czekać i zobaczymy, czy ta maszynka zafunkcjonuje w Londynie – powiedział podczas konferencji trener Andrea Anastasi.

Kapitan zespołu gości przyczyn porażki upatrywał w dużej liczbie błędów własnych. – Wyrazy szacunku dla przeciwników. To najlepsza drużyna na świecie. Robiliśmy dziś dużo błędów – zwłaszcza prostych. Nie można wygrać z takim zespołem w ten sposób. Trenowaliśmy bardzo ciężko – dlatego forma przyjdzie po jakimś czasie. Jestem tego pewien – tłumaczył kapitan gości, Rodrigo Quiroga.Trener Weber podkreślił, że nie jest do końca zadowolony z tego, co jego zawodnicy prezentują na boisku. – Wielkie uznanie dla reprezentacji Polski i Andrei Anastasiego. Za dużo popełnialiśmy błędów w zagrywce i w kontrach. Mamy grać o wiele lepiej podczas igrzysk olimpijskich. Z gry w tym turnieju nie jestem do końca zadowolony, ale mam nadzieję, że w Londynie będę w o wiele lepszym nastroju – ocenił Javier Weber, trener Argentyńczyków.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved