Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Wojciech Żaliński: Nie czuję żalu, opuszczając Warszawę

Wojciech Żaliński: Nie czuję żalu, opuszczając Warszawę

fot. archiwum

Wojciech Żaliński od nowego sezonu będzie zawodnikiem Trefla Gdańsk. Jak sam przyznaje, opuszcza Warszawę bez większego sentymentu, a w nowym klubie spodziewa się dobrej gry i wysokiej lokaty w tabeli.

Jako jeden z pierwszych zawodników Politechniki zdecydowałeś się na przeprowadzkę. Po takim czasie nie żal opuszczać stolicy?

Wojciech Żaliński: – Szczerze powiedziawszy, nie czuję większego żalu, opuszczając Warszawę i AZS Politechnikę. W stołecznym klubie grałem raptem dwa sezony, dlatego nie mam jakiegoś szczególnego sentymentu. Oczywiście, miło mi będzie wrócić na mecz do Warszawy, jednak nie będzie to dla mnie jakieś magiczne miejsce. Zdecydowanie większy sentyment odczuwam do Radomia, skąd przyszedłem do Politechniki po sześciu latach gry.

Opcja przedłużenia umowy wchodziła w grę?– Tak naprawdę oferta AZS-u pozostaje dla mnie w kategorii spekulacji, tzn. coś tam słyszałem, ale nic nie dostałem (uśmiech). Władze klubu nie zwróciły się z żadną konkretną ofertą, a że w międzyczasie otrzymałem propozycję gry w Treflu, doszedłem do wniosku, że nie będę dłużej czekać. Zwlekać w nieskończoność też nie mogłem…

W przyszłym sezonie będziesz reprezentował barwy Trefla Gdańsk. Nowy klub, nowa drużyna, czego się spodziewasz?

Dokładnie, nowy klub, nowe miasto, ale kilku kolegów i trener, z którym już pracowałem, także nie idę w nieznane. Po sobie i po drużynie spodziewam się dobrej gry w każdym spotkaniu i wysokiej pozycji w tabeli!!

To będzie trzeci sezon gdańszczan w ekstraklasie. Potencjał drużyny pozwoli walczyć o wyższe cele, niż miało to miejsce poprzednio?

– Nie chcę oceniać wyników poprzednich zespołów Trefla. Od tego są fachowcy i wy, dziennikarze (uśmiech). Jestem przekonany, że potencjał obecnej drużyny z Gdańska jest zdecydowanie wyższy niż miejsce w tabeli z poprzedniego sezonu. 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-07-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved