Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Nowy trener i zawodnicy w Stali Nysa

Nowy trener i zawodnicy w Stali Nysa

fot. archiwum

Zespół z Nysy w poprzednim sezonie okazał się najlepszy w I lidze, ale ze względu na zamknięcie PlusLigi nie zagra w elicie. Obecnie trwa kompletowanie składu. Wiadomo też już, kto poprowadzi zespół w kolejnych rozgrywkach.

Nyscy działacze zdecydowali się powierzyć funkcję szkoleniowca Jarosławowi Stancelewskiemu, który zastąpi Janusza Bułkowskiego. Stancelewski będzie również zawodnikiem drużyny. Asystentem trenera będzie Piotr Łuka.

Kandydatem na szkoleniowca był także Roland Dembończyk, ale zdecydowaliśmy się na Jarka. Według mnie to bardzo dobra decyzja, w ubiegłym sezonie był drugim trenerem, ma więc już pewne doświadczenie – komentuje prezes klubu Dariusz Pięt.

Można też powiedzieć, że kadra Stali Nysa została już niemal skompletowana. Poza Stancelewskim i Łuką w zespole zostali: Krzysztof Andrzejewski, Łukasz Karpiewski, Maciej Kęsicki i Rafał Jarząbski. Natomiast nowymi zawodnikami są Bartłomiej Matejczyk, Paweł Pietkiewicz oraz młodzi, obiecujący siatkarze Mateusz Biernat i Mateusz Nożewski.Stal Nysa wygrała poprzedni sezon I ligi, ale ze względu na zamknięcie PlusLigi raczej zostanie na zapleczu ekstraklasy. Aby się dostać do elity, niezbędne jest spełnienie kilku kryteriów. W przypadku Stali problemem jest hala, która nie jest przystosowana do potrzeb transmisji telewizyjnych. – Wciąż czekamy na ostateczną decyzję władz siatkarskich i jeśli pojawi się szansa, to z niej oczywiście skorzystamy, ale na razie nic na to nie wskazuje i prawdę mówiąc, coraz mniej w to wierzymy – mówi na łamach Gazety Wyborczej Dariusz Pięt.

źródło: Gazeta Wyborcza, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-07-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved