Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > ME U-23: Kołosińska i Paszek czwartą parą Starego Kontynentu

ME U-23: Kołosińska i Paszek czwartą parą Starego Kontynentu

Kinga Kołosińska i Daria Paszek zajęły 4. miejsce na mistrzostwach Europy do lat 23 w siatkówce plażowej. W półfinale Polki uległy niemieckiej parze Laboureur/ Walkenhorst 0:2. Wyższość rywalek musiały również uznać w walce o brązowy medal.

Spotkanie to można śmiało nazwać jednostronnym widowiskiem, rozstawione z numerem jeden Niemki od początku do końca dominowały na parkiecie. Kinga Kołosińska i Daria Paszek nie były w stanie przeciwstawić się dobrze dysponowanym przeciwniczkom. Jedynie w drugim secie Polki zdołały odrobić kilkupunktową stratę, ale na nic to się zdało. W meczu o brązowy medal rywalem Kołosińskiej i Paszek będzie inna niemiecka para, Aulenbrock i Bieneck, która w swoim półfinale uległa rosyjskiej ekipie Chaika/Abalakina 2:0. Z  tym duetem Kołosińśka i Paszek przegrały w trzeciej rundzie turnieju i w półfinale znalazły się dzięki zwycięstwom po drugiej stronie drabinki.

Laboureur/Walkenhorst GER [1] – Kołosińska/Paszek POL [2] 2:0
(21:14, 21:14)

Początek spotkania nie był pomyślny dla biało-czerwonych, które już po kilku minutach gry traciły do rywalek pięć punktów (5:10). Przy stanie 6:12 po stronie niemieckiej zaczęły mnożyć się błędy. Zarówno Aulenbrock, jak i Bienec nie potrafiły „zmieścić” piłki w boisku, dzięki czemu Polki traciły do przeciwniczek trzy oczka (9:12), a po asie serwisowym Kingi Kołosińskiej już tylko jeden punkt. Od stanu 13:14 gra się wyrównała i mimo że Niemkom udawało się podbijać ataki Kołosińskiej i Paszek, nasze siatkarki wychodziły w tych akcjach obronną ręką. Przy stanie 19:17 dwie kontry wyprowadziły Aulenbrock/Bienec i to one cieszyły się z prowadzenia w meczu 1:0.

W drugiej odsłonie meczu Polki zagrały agresywniej w polu serwisowym, a na rezultaty długo nie trzeba było czekać. Po punktach zdobytych bezpośrednio z zagrywki przez Kołosińską Polki prowadziły 3:1, a po kolejnych asach Darii Paszek na tablicy wyników było już 5:2. Aulenbrock/Bienec nie składały broni, błyskawicznie odrabiając straty (5:5). Był w tym spory udział biało-czerwonych, które atakowały w pole autowe. Przy stanie 6:6 ponownie w polu serwisowych zapunktowała Paszek, dzięki czemu Polki odskoczyły na 8:6, jednak i tym razem rywalki doprowadziły do remisu (9:9), a następnie zaczęły przejmować inicjatywę w meczu. Przy stanie 12:15 para Kołosińska/Paszek poprosiła o czas, ale krótka przerwa nie przyniosła zamierzonych efektów. W grę Polek wdarła się nerwowość i Niemki prowadziły 16:12, jednak nasze siatkarki zdołały „wrócić do gry” i po chwili był remis 17:17. W końcówce w naszych szeregach pojawiły się błędy, co skrzętnie wykorzystały Niemki, wygrywając 21:17.

Aulenbrock/Bienec – Kołosińska/Paszek 2:0
(21:18, 21:17)