Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Max Günthör: Na boisku walczymy o każdą piłkę

Max Günthör: Na boisku walczymy o każdą piłkę

fot. archiwum

Mimo iż Niemcy nie są w swojej najwyższej formie, to pokonali reprezentację Argentyny 3:1. Max Günthör przyznał, że nie przyjechał do Zielonej Góry, żeby potrenować i rozegrać trzy spotkania, ale wygrać X Memoriał Huberta Wagnera.

Wygraliście spotkanie, ale wasza gra pozostawiała wiele do życzenia.

Max Günthör:Najważniejsze w tym spotkaniu było dla nas dopracowanie techniki oraz różnych zagrań. Rywal postawił nam trudne warunki, grał dobrze, ponadto my nie jesteśmy jeszcze w naszej najwyższej formie, dlatego wygrana bardzo nas cieszy.

Słabiej zagraliście w trzeciej partii, co się stało?Argentyńczycy odskoczyli nam na kilka punktów, nie byliśmy w stanie tego odrobić. Nie mieliśmy przyjęcia i trudniej się atakowało. Popełnialiśmy błędy, których nie powinniśmy, jednak w kolejnym secie od początku zagraliśmy swoje i wygraliśmy.

Traktujecie memoriał czysto szkoleniowo czy chcecie go wygrać?

Na boisku walczymy o każdą piłkę, chcemy wygrać każdy mecz i cały turniej, dzięki temu nabierzemy pewności siebie i w każdym kolejnym spotkaniu powinniśmy grać coraz lepiej.

Graliście dużo środkiem, takie było przedmeczowe założenie trenera?

Tak nam się ułożyła gra. Przy dobrym przyjęciu mieliśmy grać środkiem i to robiliśmy. Dobrze, że wszyscy zawodnicy byli wykorzystywani w ataku, to będzie procentować w przyszłości.

Jutro gracie z Polakami, co musicie poprawić?

Musimy zagrać znacznie lepiej, wyeliminować nasze dzisiejsze błędy. Polacy są najlepszą drużyną na tym turnieju i mogę zapewnić, że to będzie emocjonujące spotkanie.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki towarzyskie, siatkówka światowa, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-07-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved