Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Krzysztof Ignaczak: Wygraliśmy i to jest najważniejsze

Krzysztof Ignaczak: Wygraliśmy i to jest najważniejsze

fot. archiwum

Reprezentacja Polski odniosła swoje drugie zwycięstwo w Memoriale Huberta Jerzego Wagnera. Pokonanie siatkarzy z Niemiec nie przyszło jednak łatwo. - Wygraliśmy i to jest najważniejsze - mówił po meczu Krzysztof Ignaczak, libero biało-czerwonych.

Spotkanie z Niemcami było na pewno bardzo zacięte i choć gra biało-czerwonych, którzy wciąż są w ciężkim cyklu treningowym, nie wyglądała jeszcze idealnie, rozstrzygnęli je oni na swoją korzyść. – Wygraliśmy i to jest najważniejsze. Wygranych się nie sądzi. Cieszy nas zwycięstwo, bo na pewno mecz był trudny i myślę, że mógł się podobać ludziom. Nadal jesteśmy w ciężkim treningu, nie ma jeszcze tej świeżości sportowej – powiedział po spotkaniu libero reprezentacji Polski, Krzysztof Ignaczak.

W dwóch pierwszych setach lepsi okazali się podopieczni Andrei Anastasiego. Trzecią partię na swoją korzyść rozstrzygnęli podopieczni Vitala Heynena, w czym niewątpliwie spora zasługa Gyorgy Grozera, który w pewnym momencie popisał się serią asów serwisowych. Wielu fachowców podkreśla, że takie momenty trzeba po prostu przetrzymać. – Trzeba. My dzisiaj nie wytrzymaliśmy tego momentu. Gyorgy zaprezentował się w tym elemencie w trzecim secie bardzo dobrze, ale on zawsze słynął z bardzo mocnej zagrywki. My powinniśmy znaleźć na to receptę i myślę, że w czwartym secie ją znaleźliśmy – mówi Ignaczak.

Reprezentanci Polski zgodnie podkreślają, że w tym momencie nie wynik jest najważniejszy, a jak najlepsze przygotowanie się do zbliżających się igrzysk olimpijskich i to tam ma być najwyższa forma. – Dla nas w tym momencie zwycięstwa nie są ważne, tylko nasza gra i to, co my musimy poprawić – kończy Krzysztof Ignaczak.*w Zielonej Górze rozmawiała Ewa Koperska (Strefa Siatkówki)

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-07-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved