Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Jerzy Mróz: Takiej promocji jak teraz Zielona Góra nie miała nigdy

Jerzy Mróz: Takiej promocji jak teraz Zielona Góra nie miała nigdy

fot. archiwum

- Jak widać, ta impreza jest zacna, duża, dobre drużyny, dobre hotele, a to wszystko kosztuje. To są olbrzymie pieniądze. Sądzę, że dla Zielonej Góry opłaciło się to bardzo, bo to ogromna promocja - mówi prezes Fundacji Wagnera, Jerzy Mróz.

Dwa dni memoriału za nami. Jutro ostatni dzień jubileuszowej edycji tego turnieju. Zapytam zatem, czy wszystko przebiega zgodnie z planem?

Jerzy Mróz: – Tak jak zaplanowaliśmy, tak jak Bóg przykazał, wszystko jest w porządku. Żadnych zgrzytów, żadnych problemów. Nawet pogoda dopisuje.

Odebrał pan z rąk prezydenta Zielonej Góry symboliczny klucz do bram miasta na czas memoriału. Proszę powiedzieć, na czym to przedsięwzięcie ma polegać?– To jest taki symbol, gdzie wszystkie wrota otwierają się, gdzie władzę przekazał mi pan prezydent miasta Zielona Góra. To ja mówię do niego: to co, ja ten klucz zabieram, a on odparł: teraz pan rządzi (śmiech).

Został też odsłonięty pomnik „Bachusik” w Winnym Grodzie.

– No, pomnik to za dużo powiedziane. To taka statuetka, figurka Bachusika przypominająca Huberta Jerzego Wagnera. Był to bardzo przyjemny pomysł. Poprosiłem pana prezydenta Zielonej Góry, który stwierdził, że to bardzo dobry pomysł i zgodził się na to. Spełnił ten pomysł. Ludzie się cieszą, robią sobie przy nim zdjęcia. Będzie symbolem, że to tu był X Memoriał Huberta Jerzego Wagnera.

Jest pan już myślami przy kolejnej, 11. już edycji memoriału?

– Na pewno będzie to nowa miejscowość na siatkarskiej mapie. Na pewno nie Zielona Góra. To znaczy mówi się „nigdy nie mów nigdy”, ale na 99 procent na pewno nie będzie to po raz kolejny z rzędu Zielona Góra. Ofert mam dużo. Sporo miast wchodzi w grę. Na razie nie mogę jeszcze powiedzieć które, ponieważ trzeba odbyć kilka rozmów. Jak widać ta impreza jest zacna, duża, dobre drużyny, dobre hotele, a to wszystko kosztuje. To są olbrzymie pieniądze. Sądzę, że dla Zielonej Góry opłaciło się to bardzo, bo to ogromna promocja. Takiej reklamy jak teraz Zielona Góra nie miała nigdy. Wszystkie dzienniki mówią o memoriale.

*rozmawiała Martyna Cynk (Strefa siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-07-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved