Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Jan Nowakowski: Zdajemy sobie sprawę, że będzie ciężko

Jan Nowakowski: Zdajemy sobie sprawę, że będzie ciężko

fot. archiwum

- Jeden z kolegów powiedział - "jak spadać, to z wysokiej góry". Oczywiście nie nastawiamy się na upadek. Zdajemy sobie sprawę, że będzie ciężko - mówi po losowaniu grup mistrzostw Europy juniorów środkowy reprezentacji Polski, Jan Nowakowski.

Po meczach kontrolnych z Finlandią i Włochami obecnie przebywacie w Krośnie. Jak przebiega kolejne zgrupowanie?

Jan Nowakowski: Krosno od dawna kojarzy nam się tylko z jednym, czyli z ciężką pracą. Tak jest i teraz. Treningi są bardzo męczące, a trenerzy wyciskają z nas ostatnie krople potu. Zresztą tak jak zapowiadali.

W planie przygotowań podczas pobytu w Krośnie macie mecze z Rosją. Będzie to bardzo dobra okazja do sprawdzenia formy z mistrzami Europy.Sparingi z Rosją będą bardzo dobrym sprawdzianem przede wszystkim tego, czego nauczyliśmy się przez ten cały okres przygotowań. Będzie to też przedsmak meczu grupowego, ponieważ po losowaniu okazało się, że zagramy w jednej grupie na ME juniorów.

Jak oceniasz czwartkowe losowanie mistrzostw Europy juniorów, które odbyło się w Warszawie? Która drużyna w twojej ocenie będzie najsilniejsza?

Jeden z kolegów powiedział – „jak spadać, to z wysokiej góry”. Oczywiście nie nastawiamy się na upadek. Zdajemy sobie sprawę, że będzie ciężko. Moim zdaniem np. drużyna rosyjska, w której grają wysocy i silni zawodnicy, bardziej nam odpowiada pod kątem gry niż przykładowo Grecy. Rosjanie bowiem grają taką siatkówkę, jaką my trenujemy i są nam lepiej znani.

Czy w drużynie odczuwa się już atmosferę zbliżających się mistrzostw Europy juniorów?

Na razie odczuwamy jedynie ciężar treningów. Myślę, że atmosfera mistrzostw dopiero nadejdzie, im bliżej będzie turnieju.

Rozmawiała Katarzyna Porębska – pzps.pl

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacje młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-07-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved