Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > Coraz mniej niewiadomych w World Grand Prix 2013

Coraz mniej niewiadomych w World Grand Prix 2013

fot. archiwum

World Grand Prix na pewno co roku należy do najważniejszych zawodów reprezentacyjnych. Znane są już niemal wszystkie ekipy, które zagrają w tych rozgrywkach w 2013 roku, a nieobsadzone jest jeszcze 5 miejsc, które wypełnią zespoły z Europy, Afryki i Azji.

Wśród zespołów, które już zakwalifikowały się do kolejnej edycji World Grand Prix, znajduje się oczywiście reprezentacja Polski. Zespół Alojzego Świderka otrzymał dziką kartę, która uprawnia do gry w kolejnej edycji tych prestiżowych rozgrywek. Oprócz Polek Europę reprezentować będą również zwyciężczynie Ligi Europejskiej – Czeszki oraz srebrne medalistki tej imprezy – Bułgarki. Oba te zespoły będą absolutnymi debiutantami na arenie World Grand Prix. Dwa pozostałe miejsca dla Europy nie są jeszcze zagospodarowane, a uczestnicy zostaną wyłonieni w turnieju kwalifikacyjnym.

Ameryka Północna i Środkowa reprezentowana będzie przez cztery zespoły: USA, Kubę, Dominikanę i Portoryko, natomiast z Ameryki Południowej zakwalifikowały się ekipy Brazylii i Argentyny. Wszystkie drużyny z obu Ameryk zagrają w World Grand Prix dzięki zajęciu sześciu czołowych lokat w niedawno zakończonym turnieju Pan-American Cup.

FIVB zdecydowała, że jedno miejsce w tych elitarnych rozgrywkach zostanie wypełnione przez zespół z kontynentu afrykańskiego. Najprawdopodobniej będzie to jedna z trzech najmocniejszych ekip na kontynencie, czyli: Kenia (14. miejsce w rankingu FIVB), Algieria (16.) lub Egipt (21.).Przechodząc do Azji, wiadomo, że pewne udziału w World Grand Prix 2013 są kadry Chin i Japonii. Walka o pozostałe dwa miejsca dla tego kontynentu powinna się rozegrać pomiędzy czwórką najpoważniejszych pretendentów do gry w tej niezwykle medialnej imprezie, a mianowicie: Koreą, Tajlandią, Tajwanem i Kazachstanem.

Zespoły, które otrzymały kwalifikację:

Europa: Polska, Czechy, Bułgaria (+2 wolne miejsca)
Ameryka Północna i Środkowa: USA, Kuba, Portoryko, Dominikana
Ameryka Południowa: Brazylia, Argentyna
Azja: Chiny, Japonia (+2 wolne miejsca)
Afryka: (1 wolne miejsce)

źródło: inf. własna, volleywood.net

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Grand Prix

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2012-07-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved