Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Za nami dwa turnieje cyklu Rutnicki Cup 2012

Za nami dwa turnieje cyklu Rutnicki Cup 2012

Chojno oraz Sieraków gościły jako pierwsze zawodników, którzy zmagają się w turnieju Rutnicki Cup 2012. Pomimo nie najlepszych warunków pogodowych zawody stały na wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym.

Na starcie zawodów w Chojnie stanęło 27 par. Nie zniechęciły ich deszcz i silny wiatr, a frekwencja mile zaskoczyła organizatorów, bowiem został pobity pod tym względem rekord imprez w Chojnie. Najliczniejszą grupę (19 zawodników i 1 zawodniczka) stanowili miłośnicy siatkówki plażowej z terenu powiatu szamotulskiego, ale liczną ekipę tworzyli także reprezentanci Poznania, z którego przyjechało osiem par.

Pierwszy etap, rozgrywany systemem pucharowym, wyłonił 14 duetów, które w następnej fazie toczyły bój w tzw. systemie brazylijskim. Mimo ciężkich warunków atmosferycznych, poziom rywalizacji był wysoki. Ostatecznie najlepsza okazała się para Szymon Śmietana/Bartosz Kramer , trenująca ze sobą od zaledwie pięciu dni. – Trzeba było się sporo napocić, żeby coś tutaj ugrać. Teraz czekają nas przygotowania do wielkiego finału i tam również nie mamy zamiaru odpuścić – komentował zadowolony Kramer. Drugie miejsce zajął duet Damian Dura/Bartosz Dura z Nowego Tomyśla, a trzecie miejsce na podium przypadło Łukaszowi Przybylakowi i Michałowi Sadowskiemu z Poznania.

Również w drugim turnieju burza nie przestraszyła uczestników eliminacji cyklu Rutnicki Cup 2012 w siatkówce plażowej, którą rozegrano w Sierakowie. Na starcie niedzielnej imprezy stanęły 22 drużyny. Najwięcej par pojawiło się ze Żnina, bo aż sześć, a z Poznania – pięć. Reszta zawodników przybyła m.in. z Pniew, Kwilcza, Sierakowa, Drezdenka, Międzyrzecza, Janowca Wlkp., Świebodzina, a nawet z Warszawy.

– Pierwszy raz w historii zdarzył się epizod z burzą. Zawsze żartowałem, że gramy do pierwszego pioruna, a tym razem się to sprawdziło i mecz został wstrzymany. Przez chwilę warunki były ekstremalne, ale zawodnicy stanęli na wysokości zadania i gdy tylko było to możliwe, wznowiliśmy mecz. Na całe szczęście dalej graliśmy już bez niespodzianek – mówił organizujący imprezę Jakub Rutnicki.

22 zespoły rywalizowały ze sobą tzw. systemem brazylijskim. W finale niedzielnych zawodów Szymon Gregorowicz i Mateusz Pihan pokonali Marcina Rozwarskiego oraz Łukasza Szpurkę ze Żnina. Trzecią lokatę zajął duet Tomasz Guziałek i Andrzej Stankowski z Poznania. Trzy najlepsze ekipy zarówno z turnieju w Chojnie, jak i w Sierakowie zakwalifikowały się do wielkiego finału, który pod koniec lipca odbędzie się w Zbąszyniu. – Będzie to turniej najlepszych z najlepszych i myślę, że udział w nim wiąże się z dużym prestiżem. Nie ukrywajmy również, że jest co "podnieść z piasku", bowiem budżet nagród dla trzech najlepszych drużyn będzie wynosił około siedem tysięcy złotych. Jest o co walczyć. Na razie zapraszamy na kolejne eliminacje, które 21. lipca rozegramy w Pile – podsumował Jakub Rutnicki.

źródło: inf. prasowa