Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Klagenfurt: Fijałek i Prudel ze zmiennym szczęściem

WT Klagenfurt: Fijałek i Prudel ze zmiennym szczęściem

Od dotkliwej porażki rozpoczęli turniej WT Grand Slam w Klagenfurcie Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel. Polacy w dwóch krótkich setach ulegli holenderskiej parze Stiekema/Varenhorst. W drugim meczu biało-czerwoni pokonali gruzińską parę Geor/Gia.

Zapewne zawodnicy, jak i ich sympatycy nie tak wyobrażali sobie początek turnieju w Klagenfurcie. Najlepsza polska para rozpoczęła zmagania grupowe w Austrii od porażki z holenderskim duetem Stiekema/Varenhorst. O ile sam fakt zwycięstwa rywali nie jest dużą niespodzianką, o tyle rozmiary tej wiktorii są już pewnego rodzaju zaskoczeniem. Zarówno w pierwszej, jak i drugiej odsłonie meczu na boisku zdecydowanie przeważali przeciwnicy. Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel nie byli w stanie odnaleźć rytmu gry, jaki prezentowali podczas niedawno zakończonych zmagań w Berlinie. Skrupulatnie wykorzystali to Holendrzy, którzy w premierowej i drugiej partii pozwolili biało-czerwonym ugrać zaledwie 13 „oczek”. Spotkanie zakończyło się po trzydziestu sześciu minutach.

Porażka nie przekreśla szans polskiego duetu na awans do dalszej fazy rozgrywek. Jeszcze dzisiaj, w ramach grupy K, Polacy zmierzą się z gruzińską parą Geor/Gia.

Fijałek/Prudel POL [15]Stiekema/Varenhorst NED [18] 0:2
(13:21, 13:21)

Po porażce w pierwszym spotkaniu, drugi pojedynek dla Grzegorza Fijałka i Mariusza Prudla był z gatunku „o być albo nie być” w turnieju. Polacy tym razem stanęli na wysokości zadania i w dwóch setach, dość pewnie, pokonali gruziński duet – Geor/Gia po czterdziestu minutach walki.

Większa różnica klas, jaka dzieli obydwa duety, była widoczna w premierowej partii meczu. Biało-czerwoni starali się kontrolować to, co działo się na boisku i pewnie rozstrzygnęli inauguracyjną odsłonę pojedynku na swoją korzyść (21:15). Znacznie trudniejsza przeprawa czekała Polaków w drugiej partii. Przeciwnicy nie załamali się wysoką porażką w poprzednim secie i dzielnie stawiali czoła faworyzowanym rywalom. Reprezentanci Gruzji w końcówce musieli jednak uznać wyższość siatkarzy znad Wisły, przegrywając drugą partią 19:21 i całe spotkanie 0:2.

Para Fijałek/Prudel kończy pierwszy dzień zmagań w Klagenfurcie z bilansem jednej wygranej i porażki. Biało-czerwoni wciąż mają szansę na wyjście do dalszej fazy rywalizacji z grupy K. Jednakże jutro Polaków czeka ciężkie zadanie. Po przeciwnej stronie siatki stanie rozstawiona z numerem 2. para ze Stanów Zjednoczonych – Rogers/Dalhausser, która dzisiaj zanotowała komplet dwóch zwycięstw. Do dalszej fazy turnieju awansują trzy najlepsze duety z każdej z grup.

Fijałek/Prudel POL [15] – Geor/Gia GEO [31] 2:0
(21:15, 21:19)