Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > MEJ: Biało-czerwoni poznali przeciwników

MEJ: Biało-czerwoni poznali przeciwników

fot. archiwum

Za nieco ponad miesiąc rozpoczną się zmagania dwunastu najlepszych juniorskich drużyn Europy. Przed mistrzostwami Starego Kontynentu odbyło się losowanie grup, w których gospodarzami będą Polacy i Duńczycy.

W poniedziałek juniorki, a dzisiaj juniorzy poznali swoich grupowych rywali podczas mistrzostw Europy. W Warszawie odbyło się losowanie, w wyniku którego dwanaście ekip Starego Kontynentu zostało podzielonych na dwie sześciodrużynowe grupy. Biało-czerwoni znaleźli się w grupie „I”, a ich przeciwnikami będą: Rosja, Serbia, Belgia, Włochy i Finlandia.Mamy bardzo mocną i wyrównaną grupę, co z pewnością gwarantuje wysoki poziom rozgrywek – powiedział zaraz po losowaniu szef pionu szkolenia Polskiego Związku Piłki Siatkowej, Włodzimierz Sadalski.

Losowanie grup odbyło się w hotelu Mercury. Na spotkaniu z mediami obecny był przedstawiciel Europejskiej Federacji Siatkówki i szef Belgijskiej Królewskiej Federacji Siatkówki Philip Berben, który podkreślił, że CEV jest spokojna o organizację mistrzostw Europy juniorów. – Zarówno Polska, jak i Dania są doświadczone w organizowaniu dużych imprez międzynarodowych. Jestem przekonany, że na pewno sobie poradzą i tym razem – powiedział Belg. Władze CEV z nadzieją spoglądają w przyszłość, wierząc, że mistrzostwa Starego Kontynentu juniorów organizowane przez kraje nadbałtyckie znacząco wpłyną na rozwój siatkówki. – Wizytowaliśmy obiekty w Dani. Cieszymy się, że wszystko jest gotowe i dopięte na ostatni guzik – kontynuował. – Daje to przekonanie, że będzie to wzorowa impreza – dodał.

Ze współpracy z Duńczykami cieszył się prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej, Mirosław Przedpełski.Mistrzostwa Europy juniorów w Danii i Polsce są inauguracją przez turniejem, który wspólnie organizować będziemy w przyszłym roku – mistrzostw Europy mężczyzn. W krajach skandynawskich jest bardzo dobra atmosfera dla siatkówki. To, że jednym z gospodarzy tego turnieju będzie Dania, z pewnością wpłynie na popularyzację tego sportu w tym regionie.Ciepłych słów pod adresem PZPS-u nie szczędził jeden z przedstawicieli duńskiej federacji, Mikael Trolle.Jesteśmy zaszczyceni faktem, że możemy współorganizować mistrzostwa Europy z PZPS. Mamy świadomość, jak popularna jest siatkówka w Polsce. Zrobimy wszystko, aby tak było i u nas – powiedział dyrektor wykonawczy duńskiego związku. – Będziemy gościć pięć zespołów. Mam nadzieję, że będą się u nas czuć bardzo dobrze, a poza aspektami sportowymi miło spędzą czas w naszym kraju – zakończył Trolle.

Faza grupowa rozgrywana będzie w dwóch miastach – Gdyni i Randers. Dwanaście zespołów podzielonych na dwie grupy rozegra mecze systemem każdy z każdym. Rywalizacja w grupie I i II prowadzona będzie przez trzy kolejne dni, następnie rozegrane zostaną dwa kolejne spotkania. O miejsca 1-4 walczyć będą po dwa najlepsze zespoły w grupach, a o miejsca 5-8 zagrają reprezentacje, które w fazie grupowej zajmą miejsca 3-4. Dwie najsłabsze ekipy tej części rozgrywek zostaną wyeliminowywane. Mecze półfinałowe i finałowe rozgrywane będą tylko w Gdyni.

 

Grupa I (Gdynia):
Rosja
Polska
Serbia
Belgia
Włochy
Finlandia

Grupa II (Randers):
Bułgaria
Dania
Hiszpania
Turcja
Grecja
Niemcy

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved