Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > ME U-23: Kantor i Łosiak idą jak burza

ME U-23: Kantor i Łosiak idą jak burza

Jak burza przeszli przez rozgrywki grupowe ME do lat 23 Piotr Kantor i Bartosz Łosiak. W drugim dniu turnieju w holenderskim Assen biało-czerwoni pewnie, 2:0, pokonali francuską parę Alimi/Duee, a następnie również 2:0 pokonali Szwajcarów i Białorusinów.

Po dwóch wczorajszych wygranych 2:0, z rumuńską parą Bala/Miron i serbskim duetem Basta/Nikolic, polska drużyna nie miała problemów z pokonaniem rozstawionych z numerem 10. Francuzów Alimi/Duee. Po niespełna półgodzinnym spotkaniu Piotr Kantor i Bartosz Łosiak ponownie triumfowali w Assen bez straty seta. W pierwszej partii biało-czerwoni górowali nad przeciwnikami zdecydowanie i wygrali 21:15. W drugiej odsłonie ich przewaga nie była już tak wyraźna. Ostatecznie Polacy zwyciężyli ją 21:18, a wygrana 2:0 w całym meczu pozwoliła im zająć pierwsze miejsce w grupie C.

Kantor/Łosiak POL [3] – Alimi/Duee FRA [10] 2:0
(21:15, 21:18)

Piotr Kantor i Bartosz Łosiak jak burza przechodzą przez kolejne etapy ME do lat 23. Po pokonaniu francuskiej pary Alimi/Duee w I rundzie turnieju w Assen Polacy pewnie wygrali ze szwajcarską ekipą Kissling/Gerson. Wieczorem w II rundzie zagrają z Bułgarami. W meczu I rundy turnieju rywalami Piotra Kantora i Bartosza Łosiaka byli Szwajcarzy Gabriel Kissling i Mirco Gerson. Polacy bez problemów rozprawili się i z tym duetem. Po 34 minutach gry biało-czerwoni triumfowali bowiem 2:0, wygrywając sety odpowiednio do 14 i 15. W kolejnej rundzie mistrzostw reprezentanci Polski zmierzą się z rozstawioną z numerem 18. bułgarską parą Dziadkou/Vishneuski.

Kantor/Łosiak POL [3] – Kissling/Gerson SUI [5] 2:0
(21:14, 21:15)

W spotkaniu z Białorusinami Dziadkou/Vishneuski Polacy potwierdzili swoją doskonałą dyspozycję. W holenderskim turnieju na razie nie ma na biało-czerwonych mocnych. Kantor i Łosiak odnieśli bowiem kolejne zwycięstwo 2:0. W pierwszej partii pokonali oni naszych wschodnich sąsiadów do 15, zaś w drugiej do 16. Tym samym awansowali już do III rundy mistrzostw, w której powalczą jutro o wejście do półfinału imprezy. Ich przeciwnikami będą Ukraińcy Sergiej Popow i Walery Samoday.

Dziadkou/Vishneuski BLR [18] – Kantor/Łosiak POL [3] 0:2
(15:21, 16:21)