Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Marcin Możdżonek: Chcemy się jak najlepiej przygotować do IO

Marcin Możdżonek: Chcemy się jak najlepiej przygotować do IO

fot. archiwum

Dzisiaj w Centrum Rekreacynjo-Sportowym w Zielonej Górze odbyła się konferencja zapowiadająca X Memoriał Huberta Jerzego Wagnera. W spotkaniu tym udział wzięli: Marcin Możdżonek, Andrea Anastasi, Jerzy Mróz, Janusz Kubicki oraz Elżbieta Polak.

W 1976 roku reprezentacja Polski pod wodzą trenera Huberta Wagnera przygotowywała się do IO w Montrealu na Pojezierzu Mazurskim. Kadra Andrei Anastasiego swoją formę szlifuje również na Pojezierzu, ale Lubuskim. Kluczem do sukcesu reprezentacji Wagnera była ciężka, mozolna praca na treningach. Podobny sposób prowadzenia drużyny przyjął trener Andrea Anastasi. – Sądzę, że ta ciężka praca, pot wylany na treningach nie był wylany na darmo, tylko po to, żeby osiągnąć wielki sukces. Kadra Wagnera też ciężko pracowała i dlatego miał pseudonim „Kat” – mówił podczas konferencji prezes Fundacji Wagnera, Jerzy Mróz.

Efektem ubocznym ciężkich treningów są mikrourazy, które towarzyszą poszczególnym zawodnikom. Jak podkreślił trener Anastasi, nie jest to niepokojący sygnał. – Obecne są drobne problemy ze zdrowiem, bo takie muszą pojawiać się po ciężkim treningu. Ktoś narzeka na kolano, ktoś narzeka na ból pleców, ktoś jeszcze na ból barku. To wszystko jest jednak normalne. Mam nadzieję, że ta dwunastka będzie optymalnie przygotowana do igrzysk w Londynie – tłumaczył szkoleniowiec reprezentacji Polski.

Wynik uzyskany podczas X Memoriału Huberta Jerzego Wagnera nie powinien być odpowiednim miernikiem formy biało-czerwonych. – Mamy dziesięć dni do igrzysk olimpijskich. Nie chciałbym widzieć swoich siatkarzy w optymalnej formie już teraz. Jest jeszcze dziesięć dni na złapanie szczytu formy, świeżości – zakończył trener Anastasi.Na konferencji prasowej pojawił się kapitan naszej kadry narodowej z okładem lodowym na kostce. W ostatnich treningach nie uczestniczył w pełnym wymiarze. Jednak jak zapewnił Marcin Możdżonek, z jego kostką jest lepiej. – Z nogą jest coraz lepiej z medycznego punktu widzenia. Jest jednak daleko od ideału. Trenujemy bardzo ciężko, bo chcemy się jak najlepiej przygotować do igrzysk w Londynie – komentował środkowy naszej drużyny.

X Memoriał Huberta Jerzego Wagnera jest nie tylko dużą promocją dla Zielonej Góry, ale również dla całego regionu lubuskiego. Głos w tej sprawie zabrała marszałek województwa Elżbieta Polak. – Region lubuski po raz pierwszy w historii stanie się stolicą światowej siatkówki. Korzystając z okazji, chciałabym osobiście pogratulować trenerowi i siatkarzom złotego medalu w rozgrywkach Ligi Światowej 2012. Jesteśmy dumni z tego osiągnięcia, że gościmy w Zielonej Górze zwycięzców tych rozgrywek. Z pewnością X Memoriał Huberta Jerzego Wagnera zorganizujemy na poziomie światowym. Bardzo cieszymy się, że gwiazdy siatkówki światowej gościmy w regionie lubuskim. Zrobimy wszystko, aby siatkarze się tutaj dobrze czuli – powiedziała z uśmiechem na twarzy Elżbieta Polak.

Słowa pani marszałek potwierdził prezydent Zielonej Góry. – Kiedyś wydawało się to niemożliwe, żeby do Zielonej Góry przyjechały tak wspaniałe zespoły jak Polska, Niemcy, Iran oraz Argentyna. Jednak marzenia się spełniają. Myślę, że to nie jest tylko moje marzenie, ale również wszystkich mieszkańców woj. lubuskiego, aby gościć tak znakomitych zawodników, trenerów, zwłaszcza po tym ostatnim sukcesie. Chciałbym, żeby Zielona Góra była tym szczęśliwym miejscem, z którego wyjadą, pojadą do Londynu i wrócą ze wspaniałymi osiągnięciami – podsumował prezydent Janusz Kubicki.

Bilety na tę imprezę rozeszły się jak świeże bułeczki. Nawet organizatorzy byli tym zaskoczeni. – Zainteresowanie piłką siatkową w województwie lubuskim jest tak duże, że jeszcze przed sukcesem naszych siatkarzy, przed zdobyciem złotego medalu w Lidze Światowej, wszystkie bilety zostały sprzedane. Sprzedawały się tak naprawdę niecałe dwa dni. Dziękuję trenerowi, że wyraził zgodę być w tym mieście, trenować. Naszemu kapitanowi życzę znakomitego poprowadzenia zespołu podczas IO. Życzę państwu wspaniałych chwil spędzonych w zielonogórskiej hali – zakończył Jerzy Mróz.

źródło: inf. własna

nadesłał: ,

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved