Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Leśna Wola po raz pierwszy

Leśna Wola po raz pierwszy

fot. archiwum

Nie próżnują działacze K.S. Developres Rzeszów, nowego klubu na siatkarskiej mapie Polski. W ubiegłym tygodniu klub porozumiał się z rozgrywającą Piasta Szczecin Agatą Wilk. Tymczasem rzeszowski klub organizuje również turniej siatkówki plażowej.

Generalnie skład możemy uznać za zamknięty – mówi prezes rzeszowskiego klubu Rafał Mardoń.Choć nie wykluczamy ewentualnego zakontraktowania jeszcze jednej środkowej bloku.

Drużyna pod wodzą Tomasza Kamudy rozpocznie zajęcia 14 sierpnia na własnych obiektach. Obóz przygotowawczy planowany jest od 20 sierpnia na obiektach nowego ośrodka sportowego Polonez w Dębicy.

Zanim drużyna rozpocznie przygotowania do sezonu na hali, klub wspólnie ze sponsorem tytularnym, firmą Developres Sp. z o.o., organizuje w niedzielę 22 lipca o godzinie 9:00 w ośrodku Leśna Wola „I otwarty Podkarpacki Turniej Siatkówki Plażowej kobiet – Leśna Wola 2012″. Patronat nad turniejem objęli: Prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc, Marszałek Województwa Podkarpackiego Mirosław Karapyta, Wojewoda Podkarpacki Małgorzata Chomycz-Śmigielska oraz prezes PZPS Mirosław Przedpełski, w którego imieniu puchar zwycięskiej parze wręczy najlepszy obecnie nasz sędzia międzynarodowy – Piotr Dudek z Żołyni.



Organizator turnieju Developres Sp. z o.o. ufundował nagrody dla trzech najlepszych par turnieju. Sponsorem wspomagającym finansowo imprezę jest firma Aleco, a fundatorem nagród pieniężnych – Bank Pekao. – Turniej piłki plażowej kobiet w Leśnej Woli organizujemy po raz pierwszy – mówi Radosław Walas, członek Zarządu Developres Sp. z o.o. – W tym roku odbywać się będzie równolegle z organizowanymi po raz kolejny zawodami jeździeckimi z cyklu „Developres Otwarty Puchar Podkarpacia” w skokach przez przeszkody. W przyszłym roku zapewne się rozdzielimy, bo planujemy z czasem podnosić prestiż turnieju, równając do najlepszych w Polsce. Pomimo że po raz pierwszy podejmujemy się organizacji turnieju piłki plażowej kobiet, już dziś można powiedzieć, że będzie to najbardziej profesjonalny komercyjny turniej piłki plażowej kobiet na Podkarpaciu w roku 2012. Do takiej opinii upoważnia nas doświadczenie członków Zarządu Klubu w imprezach siatkarskich, ale z końcową oceną poczekamy do zakończenia turnieju. Na chwilę obecną ośrodek posiada dwa profesjonalnie przygotowane boiska do gry w piłkę plażową, w przyszłym roku powstaną co najmniej dwa następne. Nie ukrywamy, że chcemy, aby Leśna Wola stała się w najbliższym czasie jednym z bardziej profesjonalnych kompleksów dla tej dyscypliny sportu w Polsce. Już dziś zapraszamy kluby do korzystania z naszych boisk w okresie przygotowawczym do nowego sezonu – informuje nasz rozmówca.

Turniej w Leśnej Woli przewidziany jest na 16 par. Do wtorku zgłoszenia przysłało 14 par, ale zdaniem organizatorów do niedzieli zapewne będzie komplet. Faworytek turnieju należy upatrywać w parach Magdalena Szczytowicz/Agnieszka Pręgowska, Magdalena Olszówka/Barbara Adamska oraz Karina Róg/Magdalena Radoń.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-07-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved