Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Jutro rusza turniej z cyklu Plaża Open w Jaworze

Jutro rusza turniej z cyklu Plaża Open w Jaworze

fot. archiwum

Kolejnym przystankiem na trasie projektu Plaża Open 2012 jest malownicze miasto leżące na Dolnym Śląsku. Mowa oczywiście o Jaworze, które - jak głosi hasło reklamowe - jest miastem chleba i pokoju, a w dniach 20-22 lipca - także siatkówki plażowej.

Od samego początku współpraca pomiędzy organizatorami projektu a władzami Jawora układała się doskonale. Pokazała to konferencja prasowa zorganizowana 28 marca w Jaworze, na której obecni byli zarówno burmistrz Artur Urbański, dyrektor MOSIR-u w Jaworze Eugeniusz Bobowski oraz główni organizatorzy, a więc Marcin Strządała oraz Marcin Prus. Burmistrz Jawora powiedział wtedy: – Sama nazwa „Plaża Open” jest bardzo trafiona. Cieszę się, że siatkówka plażowa nie odbywa się tylko nad morzem. Bardzo fajnie, że organizatorzy chcą szerzyć tę piękną dyscyplinę na cały kraj. Dla nas z jednej strony będzie to wspaniała reklama miasta, ale przede wszystkim popularyzacja sportu. W czasach kiedy bardzo duża ilość młodzieży swój wolny czas spędza czy to przed komputerem, czy na innych niezbyt pożytecznych sprawach, takie turnieje są bardzo ważne – powiedział wtedy Artur Urbański.

Trzeba przyznać, że słowa te nie były rzucone na wiatr przez burmistrza Jawora. Czwartkowe przygotowania do zawodów, które odbędą się w dniach 20-22 lipca w ośrodku „Jawornik”, nadzorował dyrektor MOSIR-u, a co ważniejsze gotów był pomóc rozwiązać każdy nawet najmniejszy problem, z którym organizatorzy Plaża Open, chcąc nie chcąc, muszą borykać się przy organizacji tego typu imprezy. Przygotowanie miasteczka Plaży zostało w części przełożone na piątek z powodu niesprzyjających warunkach atmosferycznych (wiejącego momentami aż 80 km/h wiatru). Na szczęście nikomu nie stało się nic poważnego, a ucierpiało jedynie kilka bannerów reklamowych oraz namiotów (na szczęście udało się je w porę naprawić, za co brawa należą się także wolontariuszom pochodzącym z Jawora).

Turniej odbędzie się, jak już zostało wcześniej wspomniane, w pięknie położonym ośrodku „Jawornik”. Oto jak miejsce, w którym zostanie rozegrany kolejny turnieju z cyklu Plaża Open, opisuje oficjalna witryna internetowa miasta Jawor. – Ośrodek Wypoczynkowy „Jawornik” zajmuje 11 ha, z czego 4,6 ha tworzy lustro wody. Na miejscu znajdują się: pole namiotowe, 14 stanowisk na przyczepy kempingowe z podłączeniami energetycznymi, zaplecze kuchenne i sanitarne. Do dyspozycji jest restauracja, sprzęt pływający (łodzie, kajaki, rowery wodne), korty tenisowe, boiska do plażowej piłki siatkowej, plac zabaw i plenerowy amfiteatr. Na miejscu panują doskonałe warunki do kąpieli, odpoczynku i wędkowania – czytamy na jawor.pl. Brzmi zachęcająco, nieprawdaż? Zapraszamy serdecznie zarówno zawodników, zawodniczki (są jeszcze wolne miejsca w turnieju), jak i kibiców do obserwowania zmagań najlepszych siatkarzy oraz siatkarek plażowych w regionie. 

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2012-07-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved