Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Dawid Dryja czwartym środkowym w Politechnice

Dawid Dryja czwartym środkowym w Politechnice

fot. archiwum

Marcinowi Nowakowi, Maciejowi Zajderowi i Przemysławowi Smolińskiemu przybył konkurent w walce o miejsce pod siatką AZS Politechniki Warszawskiej. Rocznym kontraktem ze stołecznym klubem związał się bowiem 20-letni Dawid Dryja.

Dawid Dryja do Politechniki trafił z Asseco Resovii Rzeszów na zasadzie wypożyczenia. Nie miał jednak okazji, by spróbować swoich sił na parkietach PlusLigi. Barw „Pasów" bronił za to z powodzeniem na boiskach Młodej Ligi. Wraz z kolegami wywalczył w tych rozgrywkach brązowy medal. Mimo młodego wieku ma już także doświadczenie reprezentacyjne. Z kadrą kadetów uczestniczył w mistrzostwach Europy w Holandii i mistrzostwach świata we Włoszech. Z reprezentacją juniorów zaś wystąpił w mistrzostwach Europy na Białorusi.

Nowy środkowy Politechniki dysponuje bardzo dobrymi warunkami fizycznymi. Mierzy 202 cm, a piłkę w ataku „łapie" na wysokości 345 cm. – To ciekawy zawodnik. Na pewno będzie chciał pokazać się u nas z jak najlepszej strony – skomentował Marcin Bańcerowski, wiceprezes AZS Politechniki. – Rywalizacja na środku siatki będzie więc naprawdę interesująca. Marcin Nowak i Maciej Zajder nie mogą spać spokojnie – powiedział.

źródło: azspw.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-07-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved