Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Bartłomiej Podgórski rozstaje się z Nancy

Bartłomiej Podgórski rozstaje się z Nancy

fot. archiwum

Po dwóch sezonach spędzonych na francuskich parkietach Bartłomiej Podgórski rozstaje się z drugoligowym Nancy i obecnie poszukuje nowego klubu. - Teraz czas na nowe wyzwania - przyznaje Strefie Siatkówki Podgórski.

Twoje Nancy zakończyło sezon na dobrym, ósmym miejscu. Jak możesz podsumować ostatni sezon we francuskim PRO B?

Bartłomiej Podgórski:Ogólnie podsumowując moje dwa lata we Francji, jestem bardzo zadowolony z przebiegu tego czasu. Był to duży krok w mojej karierze sportowej, mimo że ten sezon był dla mnie, delikatnie mówiąc, pechowy, ponieważ na początku rozgrywek nabawiłem się dość nieprzyjemnej kontuzji brzucha i rozpocząłem treningi praktycznie od początku listopada. Miałem więc około siedmiu tygodni przerwy i tym samym z nominalnego „szóstkowego”, pierwszego atakującego zostałem zmiennikiem – jak się później okazało, najlepszego atakującego ligi. Po rozpoczęciu treningów szybko wróciłem do formy i udowodniłem to w wielu meczach Pucharu Francji, jak i ligi, ale delikatnie mówiąc, trener, którym był młody Chorwat, był szkoleniowcem niedoświadczonym i współpraca z nim kilku zawodników, w tym moja, nie układała się. Dlatego też kilku z nas postanowiło odejść.

Twoja przygoda z tym klubem właśnie dobiega końca – jakie zachowasz wspomnienia o Nancy?Nancy pozostanie na pewno na długo w mojej pamięci. Był to pierwszy klub poza granicami Polski, w którym miałem przyjemność występować. Poznałem wielu świetnych ludzi praktycznie z całego świata. Miałem możliwość grania z wieloma zawodnikami, których kiedyś oglądałem w telewizji, a teraz miałem możliwość stanąć z nimi po dwóch stronach siatki. Na pewno było to dla mnie ogromne doświadczanie życiowe oraz – co najważniejsze – sportowe, z czego się bardzo cieszę.

Karuzela transferowa w toku – jak to wygląda u ciebie?

Na obecną chwilę pracujemy wraz z menadżerem Andrzejem Grzybem nad znalezieniem klubu, który zapewni mi odpowiedni rozwój sportowy.

Chciałbyś wrócić na ojczyste parkiety czy ciągle będziesz podbijał europejskie boiska?

PlusLiga jest marzeniem z dzieciństwa, ale jeżeli nie będzie możliwości gry w jednym z klubów siatkarskiej ekstraklasy, to nadal będę chciał poprawiać swoje umiejętności na parkietach europejskich.

Masz może jakieś preferowane miejsce, w którym chciałbyś teraz grać?

Miejsce preferowane, hmmm… Chyba ciężko o takim miejscu mówić. Na pewno klub, w którym wszystko będzie dopięte na ostatni guzik i pozwoli mi myśleć jedynie o siatkówce i zrobieniu jak najlepszego wyniku, bo jak wiadomo teraz, w dobie kryzysu, w wielu klubach jest bardzo ciężko.

Po dwóch sezonach spędzonych we Francji poznałeś tamtejszą siatkówkę od podszewki. Dostrzegłeś jakieś różnice między naszą i ich grą?

Myślę, że wielkich różnic nie ma, bo praktycznie siatkówka na całym świecie opiera się na dobrej technice i przede wszystkim szybkości. I tak też właśnie wygląda gra Francuzów.

Wspominałeś, że przygotowujesz swoją formę również na plaży – bierzesz udział w jakichś turniejach?

Moje poczynania plażowe mają raczej charakter „rekreacyjny”. Bardziej nastawiam się na przygotowanie do sezonu halowego przez siatkówkę plażową niż zdobywanie jakichś sukcesów w tej dziedzinie.

Igrzyska zbliżają się wielkimi krokami. Jak oceniasz szansę naszych sportowców?

Myślę, że nasi sportowcy mają wielkie szanse na zdominowanie igrzysk, bo sport w ciągu ostatnich czterech lat zrobił wielki postęp. Dlatego wierzę, że igrzyska ułożą się po myśli każdego polskiego sportowca, a każdy wie, na co go najlepiej stać w danym momencie, a jeżeli po Londynie będzie mógł spać spokojnie, to znaczy, że wykonał 100% swoich możliwości, ale ktoś był lepszy. Niemniej jednak wszyscy jadą tam w jednym celu – wygrania. I tego się trzymajmy.

Zapytam wprost – z kim nasi siatkarze zmierzą się w finale igrzysk?

Z Rosją. Obstawiam wynik meczu Polska – Rosja – 3:1.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-07-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved