Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Apetyty pałacanek na kolejny sezon

Apetyty pałacanek na kolejny sezon

fot. archiwum

Za niespełna dwa tygodnie siatkarki bydgoskiego Pałacu rozpoczną przygotowania do kolejnego sezonu. Władze klubu nie przeprowadziły rewolucji kadrowej, a jedynie uzupełniły skład, licząc na powtórzenie wyniku sprzed roku.

W minionym sezonie, przed rozpoczęciem zmagań PlusLigi Kobiet, w Pałacu Bydgoszcz diametralnie zmieniono skład zespołu. Drużynę oparto na kilku doświadczonych zawodniczkach, obok których występować miały młode siatkarki, grające dotychczas w rozgrywkach młodzieżowych. Pałac w ostatecznej klasyfikacji zajął siódme miejsce, choć przed startem ligi bydgoszczanki uważano za jedne ze słabszych w lidze. Jednak skład, w którym pojawiły się zarówno doświadczone już w ekstraklasie zawodniczki, jak i te, które dopiero debiutowały, pokazał, że zespół znad Brdy potrafi postawić trudne warunki nawet najlepszemu przeciwnikowi. Pokazały to wyniki drużyny Rafała Gąsiora, która przed fazą play-off uplasowała się na piątej pozycji. – W ubiegłym sezonie, gdyby nie kontuzje Mai Martinez i Natalii Niemcowej, moglibyśmy powalczyć o wyższą lokatę. Kto wie, czy nie byłoby to nawet piąte miejsce, które zdecydowanie byłoby naszym apogeum? – podsumował zeszłoroczny wynik Waldemar Sagan – prezes bydgoskiego klubu.

W przerwie między sezonami w klubie nie przeprowadzono spektakularnych zmian. – Będzie to nasz 21. sezon w ekstraklasie, dlatego mamy już pewne doświadczenie i wiemy, jak budować skład. Jednak w lidze są zespoły, które mają dużo większe budżety, a co za tym idzie – możliwości transferów. My jesteśmy finansowo słabsi, dlatego ciężko jest nam się porównywać – powiedział szef pałacanek. – Skład, który udało nam się stworzyć, jest połączeniem doświadczenia i młodości. W ubiegłym roku to się sprawdziło – dodał.

Wśród nowych zawodniczek pojawiła się m. in. Rachel Adams – środkowa, która powołana była do szerokiej kadry reprezentacji Stanów Zjednoczonych. Obok Amerykanki do drużyny z kujawsko-pomorskiego dołączyła także Rita Liliom, dotychczas broniąca barw mieleckiej Stali. Po dwóch latach gry w AZS-ie Białystok na powrót do Bydgoszczy zdecydowała się Dominika Kuczyńska, wychowanka Skry Warszawa. Skoro o stolicy mowa, to Pałacowi udało się zakontraktować grającą ostatnio w pierwszoligowej Sparcie Warszawa Paulinę Głaz – reprezentantkę Polski juniorek, która ma już na koncie występy w kadrze Alojzego Świderka. Pod skrzydła Rafała Gąsiora przeszła również wychowanka Pałacu, Alicja Walczak.Działacze klubu liczą, że w Bydgoszczy uda się stworzyć drużynę, która co najmniej powtórzy wynik z minionego sezonu. Władze Pałacu nie od dziś wiedzą, że kluczem do sukcesu nie są znane nazwiska, lecz ciężka praca i dobra atmosfera w zespole.

I choć przed oficjalnym rozpoczęciem sezonu trudno jest ocenić szanse Pałacu Bydgoszcz, to dotychczasowe wyniki zdecydowanie dają nadzieję na jeszcze więcej. Lecz jak to w sporcie bywa, wszystko i tak zweryfikuje boisko. – Oczywiście mamy apetyt na więcej. Chcielibyśmy poprawić wynik z ubiegłego roku. Marzy nam się zajęcie lokaty wyższej niż siódma – podsumował Waldemar Sagan.

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2012-07-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved