Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Amerykanki zwyciężyły po raz trzeci

Amerykanki zwyciężyły po raz trzeci

fot. archiwum

Reprezentantki USA odniosły trzecie zwycięstwo w trzecim test-meczu z Bułgarkami. Seria sparingów jest etapem przygotowań do igrzysk olimpijskich. Mecz rozegrany w Kalifornii obejrzało ponad dwa i pół tysiąca widzów.

Amerykanki wyraźnie rozkręcały się z meczu na mecz, bowiem w premierowym pojedynku udało im się przechylić szalę zwycięstwa dopiero po tie-breaku. Drugie spotkanie zawodniczki ze Stanów Zjednoczonych wygrały 3:1, by w końcu w ostatnim spotkaniu zwyciężyć bez straty seta. Najlepiej punktującymi zawodniczkami w ekipie prowadzonej przez Hugh McCutcheon’a były Faluke Akinradewo oraz Logan Tom – zdobywczynie trzynastu punktów. Destinee Hooker zakończyła mecz z ośmiopunktową zdobyczą.

– Cieszymy się, że mogliśmy zagrać te sparingowe spotkania z drużyną bułgarską. To silny fizycznie zespół. Cieszy również fakt, że z meczu na mecz graliśmy coraz lepiej i mam nadzieję, że szczyt formy osiągniemy na igrzyskach olimpijskich – powiedział szkoleniowiec amerykańskiej drużyny, która w dniu dzisiejszym ma zameldować się w Londynie, gdzie w grupie B zagra z drużynami: Brazylii, Chin, Serbii, Turcji i Korei.

źródło: FIVB, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Igrzyska Olimpijskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-07-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved