Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Strefa Siatkówki tuż poza podium w Starych Jabłonkach

Strefa Siatkówki tuż poza podium w Starych Jabłonkach

Bez medali, lecz z czwartymi miejscami powróciły drużyny Strefy Siatkówki, które w ubiegły weekend brały udział w Mistrzostwach Polski Dziennikarzy w piłce plażowej. Impreza rozegrana została na boiskach hotelu „Anders", a organizatorem zawodów był „Press".

Zarówno drużyna kobieca – Edyta Bańka/Magdalena Rzepka, jak i męska – Patryk Polek/Łukasz Skorupa broniły brązowych medali zdobytych w zeszłym roku. W turnieju startował również drugi team męski – Patryk Stępień/Mikołaj Lipowski. Tym razem do rozgrywek zgłosiła się rekordowa liczba par – 24 wśród mężczyzn i 11 wśród kobiet.

Wszystkie trzy pary „Strefy Siatkówki” wyszły z grup eliminacyjnych. Panie czekała później potyczka w kolejnej grupie, natomiast panów rozgrywki 1/8 finału. Edyta Bańka i Magdalena Rzepka nie sprostały tylko jednym przeciwniczkom w drugiej grupie i zagrały w meczu o trzecie miejsce. Niestety, po zaciętym pojedynku musiały uznać wyższość koleżanek po fachu z VolleyLive.pl.

Mecze 1/8 finału u panów toczyły się w tym samym dniu co rozgrywki eliminacyjne. Para Stępień/Lipowski trafiła na mocną ekipę z portalu ebrodnica.pl i po porażce w dwóch setach zakończyła swój udział w mistrzostwach. Druga z drużyn – Polek/Skorupa – zmierzyła się z zawodnikami reprezentującymi portal SALPS Szczecin. Rywale nie postawili wysoko poprzeczki i zwycięstwo 2:0 zapewniło awans do ćwierćfinałów, które odbyły się już kolejnego dnia.

W tej fazie zawodów nasza para odniosła kolejne zwycięstwo, tym razem w trzech setach, z ekipą Olsztyn.com.pl i znalazła się w strefie medalowej. Półfinał był dobrą okazją do rewanżu, bowiem w meczu grupowym z Gazetą Lidzbarską, Polek/Skorupa ulegli w dwóch setach. Podobnie było i tym razem – dwa zacięte sety zostały rozstrzygnięte na korzyść rywali i Strefie Siatkówki pozostała walka, tak jak w ubiegłym roku, o brązowy medal. „Historia lubi się powtarzać” – w tym przypadku to powiedzenie nie sprawdziło się i pomimo dużej szansy nasz team przegrał z zawodnikami „7 Dni Powiatu Stargardzkiego”.

Zawody zwyciężyli niepokonani do tej pory – Mariusz Sobczak (były zawodnik AZS-u Olsztyn) oraz Andrzej Felic z Portalu Płock, którzy w finale wygrali z ekipą reprezentującą Gazetę Lidzbarską.

Warto dodać, że dwudniowe rozgrywki objęte były oficjalnym patronatem FIVB, a gośćmi specjalnymi były mistrzynie Polski z PGE Atomu Trefla Sopot – Izabela Bełcik, Dorota Wilk, Klaudia Kaczorowska i Anita Kwiatkowska, które po zakończeniu turnieju wręczyły najlepszym zawodnikom i zawodniczkom nagrody.