Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga nadal w Kielcach?

PlusLiga nadal w Kielcach?

fot. archiwum

Trwają rozmowy dotyczące przejęcia miejsca Farta Kielce w PlusLidze przez nowych sponsorów. - Na razie za wcześnie na jakieś konkrety, ale wydaje się, że wszystko jest na dobrej drodze - mówi prezes ŚZPS Jacek Sęk.

Przypomnijmy, że pod koniec czerwca Fart wycofał się ze sponsorowania kieleckich siatkarzy, a przez to klub nie został zgłoszony do rozgrywek w nadchodzącym sezonie. Akcje spółki przejęła automatycznie PlusLiga. Jednak wówczas pojawiła się inicjatywa powołania stowarzyszenia, które przejęłoby miejsce i udziały w PlusLidze. – Taki podmiot musi jednak spełniać określone wymogi. Musi być właścicielem drużyny PlusLigi albo pierwszoligowej z miejsc 1-4. Przejęcie Farta otworzyłoby drogę do odkupienia udziałów od PlusLigi – stwierdził w Radiu Kielce Jacek Sęk.

Wciąż trwają rozmowy, które mają sprawić, że w Kielcach nadal będzie siatkówka na najwyższym poziomie. Jednak na razie brak jakichkolwiek konkretów. – Jeszcze to trochę musi potrwać, ale wszystko jest na dobrej drodze, dlatego proszę o cierpliwość. Może już wkrótce będziemy mogli coś oficjalnie powiedzieć. Jesteśmy po rozmowach z prezesem Farta Mirosławem Szczukiewiczem i nie ma żadnych przeciwwskazań, aby przekazać sekcję do innego tworu. Cały czas trwają rozmowy, które mają za zadanie sformalizować przejęcie drużyny od Farta. Wydaje mi się, że jest szansa, że PlusLiga w Kielcach zostanie – mówi na łamach Echa Dnia prezes Świętokrzyskiego Związku Piłki Siatkowej.

źródło: Echo Dnia, inf. własna, Radio Kielce

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-07-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved