Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Znamy pełną obsadę mistrzostw Europy juniorów

Znamy pełną obsadę mistrzostw Europy juniorów

fot. archiwum

W miniony weekend ekipy Włoch, Niemiec i Finlandii uzyskały kwalifikacje do mistrzostw Europy juniorów, które rozgrywane będą na przełomie sierpnia i września. Tym samym znamy już pełną obsadę turnieju rozgrywanego w Polsce i Danii.

Dla zespołów seniorów w piłce siatkowej najważniejszą tegoroczną próbą są rozpoczynające się 27 lipca XXX Letnie Igrzyska Olimpijskie w Londynie. Duże i ważne imprezy tego lata także przed zespołami juniorek i juniorów. Obydwie nasze reprezentacje wystąpią w finałowych turniejach mistrzostw Europy, juniorki zagrają w Ankarze (18-26 sierpnia), juniorzy zaś w dniach 24 sierpnia-2 września rywalizować będą na boiskach Danii i Polski.

Część eliminacyjna (dwie grupy po 6 drużyn) odbędzie się wspólnie u naszych bałtyckich sąsiadów (Randers) oraz w Polsce (Gdynia), II faza zaś (ćwierćfinały, półfinały oraz finał) – w Gdyni. Znamy już finałową dwunastkę, która nad Bałtykiem rywalizować będzie o tytuł najlepszej drużyny Starego Kontynentu juniorów. Na boiskach Danii i Polski wystąpią zespoły: Danii, Polski (gospodarze turnieju), Rosji, Bułgarii, Serbii, Grecji, Belgii, Hiszpanii, Turcji, Włoch, Niemiec i Finlandii. Trzy ostatnie ekipy kwalifikację uzyskały w miniony weekend.

19 lipca w Warszawie, w Hotelu Grand Mercure, ul. Krucza 28, o godzinie 14.00 odbędzie się uroczyste losowanie finałów mistrzostw Europy juniorów z udziałem przedstawicieli Europejskiej Konfederacji Piłki Siatkowej (CEV) oraz organizatorów zawodów – Polskiego Związku Piłki Siatkowej (PZPS) i Duńskiego Związki Piłki Siatkowej (DVF).źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacje młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-07-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved