Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Tylko siedem zawodniczek na pierwszym treningu

Tylko siedem zawodniczek na pierwszym treningu

fot. archiwum

Białostockie siatkarki rozpoczęły w poniedziałek przygotowania do nowego sezonu w ekstraklasie. W pierwszych zajęciach uczestniczyło zaledwie siedem zawodniczek. Pozostałe do ekipy akademiczek dołączą w późniejszym terminie.

Białostocki zespół podczas przerwy w rozgrywkach przeszedł rewolucję kadrową. Z różnych powodów (jedne zawodniczki miały dość kłopotów finansowych klubu, z innych zrezygnowano) z drużyny odeszły: Dominika Sieradzan, Aleksandra Kruk, Dominika Kuczyńska, Agata Durajczyk, Lucie Muhlsteinova, Małgorzata Właszczuk, Elena Kowalienko, Ksenia Sizova. Z dotychczasowego składu na pierwszym treningu stawiła się tylko Anna Łozowska. Miały być podobno również Ewa Cabajewska oraz Joanna Szeszko.

Cabajewska ze względów rodzinnych dołączy później do drużyny. Natomiast o Szeszko proszę pytać trenera – stwierdza Sebastian Humbla dyrektor ds. sportowych AZS-u. – Muszę z nią jeszcze porozmawiać – odpowiada trener Czesław Tobolski pytany o Szeszko.

W kadrze zespołu po poprzednim sezonie zostały też Channon Thompson i Sinead Jack. Zawodniczki z Trynidadu i Tobago zajęcia z drużyną rozpoczną jednak dopiero we wrześniu, gdyż teraz przebywają na zgrupowaniu reprezentacji. Wraz z nimi do Białegostoku mają wówczas przyjechać też dwie inne siatkarki z Trynidadu i Tobago, które zostały pozyskane podczas przerwy w rozgrywkach, Rheeza Grant i Krystle Esdelle.W pierwszych zajęciach drużyny, oprócz wspomnianej wcześniej Łozowskiej, uczestniczyło pięć zawodniczek pozyskanych z I-ligowych klubów. Były to Angelika Bulbak, Ewelina Polak (obie Sparta Warszawa), Natalia Kurnikowska (PLKS Pszczyna), Sylwia Chmiel, Laura Tomsia (obie AZS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski). Ponadto wraz z drużyną trenowała Żaneta Kokoszka ucząca się w Zespole Szkół Rolniczych, gdzie odbyły się pierwsze zajęcia zespołu.

Nasz skład nie jest jeszcze zamknięty. Na zgrupowanie zespołu do Rajgrodu [AZS na obóz wyjedzie za tydzień – przyp. red.] dojedzie najprawdopodobniej przyjmująca z Serbii – mówi Humbla.

Siatkarką białostockiego klubu jest też Marta Kutikow. 19-letnia libero, która ostatnio była zawodniczką I-ligowej drużyny z Pszczyny, była na pierwszym treningu, ale w nim nie uczestniczyła, gdyż przechodzi rehabilitację po kontuzji.

* więcej w serwisie sport.pl

 

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2012-07-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved