Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Jochen Schöps: Igrzyska są dla nas najważniejsze w tym sezonie

Jochen Schöps: Igrzyska są dla nas najważniejsze w tym sezonie

fot. archiwum

- Cieszymy się bardzo, że znów będziemy mieli okazję wystąpić na igrzyskach olimpijskich - mówi Jochen Schöps, atakujący reprezentacji Niemiec i Resovii Rzeszów. Dla nowego zawodnika mistrzów Polski igrzyska w Londynie będą już drugimi w karierze.

Reprezentacja Niemiec w zakończonej niedawno Lidze Światowej zajęła piąte miejsce. Wielu graczy nie kryło zadowolenia z osiągniętego wyniku – podobnie jak Jochen Schöps. Myślę, że ogólnie nasz występ należy ocenić pozytywnie, bo przecież był to nasz pierwszy finał Ligi Światowej. Zagraliśmy sporo dobrych meczów, wiele z nich wygraliśmy, wygraliśmy też fazę grupową. Ta końcówka może nie była najlepsza – jesteśmy trochę zawiedzeni, że przegraliśmy to najważniejsze spotkanie w Final Six przeciwko Bułgarom, ale gdyby ktoś nam wcześniej powiedział, że Ligę Światową zakończymy na piątym miejscu, byłbym bardzo usatysfakcjonowany.

Teraz, podobnie jak reprezentacja Polski, kadra naszych zachodnich sąsiadów w pełni skupia się na zbliżających się igrzyskach olimpijskich. – Igrzyska są dla nas najważniejsze w tym sezonie. Awans do Londynu był naszym celem numer jeden i bardzo cieszyliśmy się, że udało nam się zakwalifikować do turnieju olimpijskiego. Cieszymy się bardzo, że znów będziemy mieli okazję wystąpić na igrzyskach olimpijskich – cztery lata temu to było jak cud, ponieważ tak trudno jest się zakwalifikować do turnieju olimpijskiego z Europy – mówi atakujący drużyny prowadzonej przez Vitala Heynena.

Nowy nabytek klubu ze stolicy Podkarpacia odniósł się także do swojego transferu i decyzji dotyczącej opuszczenia ligi rosyjskiej po prawie pięciu latach występów na jej parkietach. – Nie była to trudna decyzja. Już rok temu poważnie myślałem nad opuszczeniem Rosji, ale nie było dla mnie naprawdę dobrych możliwości w innych klubach. W tym roku było już inaczej, a poza tym Iskra też miała w planach wiele zmian – przyszło sporo młodych zawodników, odeszło kilku podstawowych, jak Abramow czy Werbow, więc pomyślałem, że to dla mnie również jest dobry czas na zmianę. Przyznam szczerze, że byłem zaskoczony ofertą z Rzeszowa, bo słyszałem, że prawie wszyscy zawodnicy z poprzedniego składu drużyny, który wywalczył mistrzostwo Polski, zostają w klubie. Okazało się jednak, że odchodzi Gyorgy i klub zwrócił się do mnie. Dla mnie to zaszczyt i nie zastanawiałem się zbyt długo nad tym, czy z tej oferty skorzystać.*wywiad Iwony Gąsior można przeczytać w serwisie plusliga.pl

źródło: inf. własna, plusliga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-07-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved