Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Andrea Anastasi: Pojedziemy bić się o złoto

Andrea Anastasi: Pojedziemy bić się o złoto

fot. archiwum

Zwycięzcy Ligi Światowej rozpoczęli przygotowania do ostatniego sprawdzianu przed igrzyskami olimpijskimi - memoriału H. Wagnera. - Zamknęliśmy tamten rozdział i zaczynamy pisać nowy - podsumowuje zbliżające się wydarzenia trener Andrea Anastasi.

Zwycięzcy Ligi Światowej.

Reprezentacja Polski siatkarzy odniosła historyczny sukces, wygrywając tegoroczną edycję Ligi Światowej. Sukces na bułgarskich parkietach sprawił, iż Polska stała się jednym ze zdecydowanych faworytów do olimpijskiego złota. – Dla mnie w tej chwili nie ma już medalu Ligi Światowej z Sofii, zostawiłem go w domu we Włoszech. Gdy miałem wolną chwilę, popatrzyłem na niego i poczułem, że zrobiliśmy coś wspaniałego. I natychmiast zrozumiałem, że muszę przestać patrzeć na ten krążek, bo w Londynie on nie ma żadnej wartości – komentuje selekcjoner reprezentacji Polski.

Faktycznie, medal Ligi Światowej nie zagwarantuje nam dobrych wyników w Londynie – jednak niewątpliwie jest on sygnałem dla rywali. – Moim zdaniem nie wysłaliśmy ostrzeżenia, by się nas bano, lecz by się z nami liczono. Większość zrozumiała, że pojawiła się nowa siła w światowej siatkówce. Widać, że możemy być na szczycie – wskazuje Andrea Anastasi.Możemy być na szczycie?

Oczywiście, że tak. Występy reprezentacji Polski pod wodzą włoskiego szkoleniowca pokazują, iż triumf w Lidze Światowej nie jest przypadkiem – cztery medale zdobyte w przeciągu nieco ponad roku na najważniejszych siatkarskich imprezach. Przez ten czas kadra Polski zrobiła ogromne postępy – Niewiele ponad rok temu wszyscy dyskutowali o brakach i słabościach mojej drużyny, oceniali powołania zawodników. Na szczęście my nie zapomnieliśmy, gdzie byliśmy przed rokiem i nie dajemy się ponieść takim okrzykom. Stąpamy twardo po ziemi – wyjaśnia włoski szkoleniowiec. Nie oznacza to jednak, iż trener reprezentacji Polski nie myśli o końcowym triumfie w igrzyskach olimpijskich. – Znacie doskonale mój pomysł na siatkówkę: kocham drużyny, które zawsze starają się zwyciężać. Nigdy nie zmienię tego podejścia, z takim samym nastawieniem jedziemy na igrzyska. Spróbujemy je wygrać. Nie wiem, czy nam się uda w Londynie, lecz pojedziemy bić się o złoto.

Ostatnia prosta przed igrzyskami olimpijskimi.

– Ten turniej to dla nas tylko treningi, a nie mecze o stawkę, choć nie wszyscy chcą o tym pamiętać. Nie obchodzą mnie wyniki, liczy się tylko to, by po tym turnieju w Zielonej Górze pojechać do Londynu optymalnie przygotowanym. Zaprezentować lepiej niż przed rokiem, lecz nie jest to moim celem samym w sobie – mówi o zbliżającym się Memoriale H. Wagnera trener polskich siatkarzy.
W ubiegłorocznej edycji memoriału reprezentacja Polski przegrała wszystkie trzy konfrontacje (kolejno z drużynami z Czech, Włoch i Rosji) i tym samym zakończyła turniej na czwartym, ostatnim miejscu. Wyniki te wywołały fale krytyki oraz, o czym wspominał włoski szkoleniowiec, dyskusje o słuszność niektórych powołań. Warto wspomnieć jednak, iż po tym nieudanym turnieju przyszła pora na mistrzostwa Europy, w których nasi siatkarze wywalczyli brązowy medal. Wygląda na to, iż Zielona Góra dała sporo wskazówek przed tak ważną imprezą.

Witamy w Londynie.

W Londynie polscy siatkarze występować będą w grupie A, gdzie zmierzą się z Bułgarią, Włochami, Argentyną, Wielką Brytanią i Australią W pierwszym spotkaniu czeka ich konfrontacja z rodakami naszego selekcjonera – drużyną prowadzoną przez Mauro Berruto. – Nie oszukujmy się, że mecze grupowe to będą jakieś wielkie bitwy. Igrzyska na dobre zaczynają się od ćwierćfinałów – wtedy będzie ruszała walka o złoto – wskazuje trener reprezentacji Polski. 

Pozostaje jeszcze pytanie – kto będzie walczył o to złoto i kto je zdobędzie? – Jest czterech kandydatów: – Brazylia, Rosja, Włochy i my. Poza tym trzeba uważać na USA, bo ta drużyna jest zaprogramowana do zdobywanie medali na igrzyskach. Ktoś z tego grona będzie najlepszy – odpowiada Andrea Anastasi.

źródło: inf. własna, przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Igrzyska Olimpijskie, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-07-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved