Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Rafał Mardoń: Zarządzanie klubem to dla mnie nowość

Rafał Mardoń: Zarządzanie klubem to dla mnie nowość

fot. archiwum

- Rzeszów jest głodny siatkówki na wysokim poziomie - przekonuje Rafał Mardoń, prezes klubu KS Developres Rzeszów. Nowo powstała drużyna zamierza jak najlepiej zaprezentować się w debiutanckim sezonie. Cel w zbliżających się rozgrywkach - awans do I ligi.

KS Developres Rzeszów to nowa siła, która pojawiła się na siatkarskiej mapie Polski. Nowy klub w zbliżającym się sezonie występować będzie w IV grupie II ligi kobiet, gdzie zajmie miejsce ekipy KS-u Extrans Patria Sędziszów Małopolski. Właściciele firmy postanowili przekazać misję budowy nowego zespołu duetowi – Tomasz Kamuda, Rafał Mardoń. Pierwszy z wymienionych objął funkcję szkoleniowca drużyny, natomiast drugi mianowany został prezesem klubu. Jak podkreśla nowy prezes, być może wpływ na jego wybór miało jego wieloletnie doświadczenie siatkarskie, przy czym ma on jednak świadomość różnić między rolą zawodnika, a zarządzającego klubem – Zarządzanie klubem sportowym to dla mnie nowość. Zawsze jednak zajmowałem się grą, nigdy trenowaniem innych czy zarządzaniem klubem, ale postaram się podołać temu zadaniu – mówi Mardoń.

O nowym rzeszowskim klubie było już kilka razy głośno, a to wszystko za sprawą imponujących transferów, które udało się sfinalizować. Patrząc na skład zespołu, bez problemu można odczytać, jaki jest cel włodarzy ekipy – awans do I ligi. –Tak, myślimy o tym na poważnie, ale jak się nie uda, to świat się nie zawali. Trzeba jednak brać pod uwagę to, że większość tych zawodniczek dotychczas ze sobą nie grała. To zupełnie nowy zespół i trudno od niego od razu wymagać cudów. Zdaję sobie sprawę, że może być początkowo problem ze zgraniem – wyjawia Rafał Mardoń.

Drużyna prowadzona przez Tomasza Kamuda poza świetnym składem może także pochwalić się posiadaniem dobrego strategicznego sponsora, co w drugoligowych warunkach jest bardzo ważnym elementem. Zaangażowanie firmy KS Develepres w projekt pod tytułem „żeńska siatkówka” niewątpliwie może przynieść korzyści zarówno firmie, jak i podkarpackiej siatkówce. – Na pewno popularność siatkówki ma tu spore znaczenie. Myślę, że warto promować naszą firmę przez ten sport. Rzeszów jest głodny siatkówki na wysokim poziomie, co kibice pokazują na meczach Asseco Resovii. Siatkówki kobiecej na wysokim poziomie u nas nie ma. Może nam się uda taką stworzyć – dodaje prezes beniaminka IV grupy II ligi kobiet, a zarazem pracownik firmy KS Developres.źródło: inf. własna, nowiny24.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2012-07-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved