Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Marcin Jarosz: W sporcie trzeba być bardzo pokornym

Marcin Jarosz: W sporcie trzeba być bardzo pokornym

fot. archiwum

- Po tym, co zobaczyliśmy w Sofii, wszyscy oczekują wyłącznie krążka z najcenniejszego kruszcu, ale w sporcie trzeba być bardzo pokornym. Nie wolno lekceważyć żadnego przeciwnika - twierdzi Marcin Jarosz.

W minioną niedzielę polscy siatkarze po raz pierwszy w historii zostali zwycięzcami Ligi Światowej. W drodze do tego sukcesu okazali się lepsi od mistrzów i wicemistrzów świata, a także mistrzów olimpijskich. – Lecąc do Sofii na Final Six Ligi Światowej, Polacy wcale nie mieli łatwego zadania. Nie zapominajmy, jakie zespoły były naszymi przeciwnikami w grupie. Graliśmy z Brazylią i Kubą. Przedwczesnym finałem było właśnie spotkanie z mistrzami świata – uważa Marcin Jarosz. – Wcześniej, na cztery mecze z „Canarinhos” w fazie grupowej, biało-czerwoni wygrali trzy. W Sofii po raz czwarty udowodnili swoją wyższość. To już o czymś świadczy – dodaje na łamach Dziennika Wschodniego obecny szkoleniowiec świdnickiej Avii.

Marcin Jarosz nie martwi się, że dyspozycja biało-czerwonych przyszła zbyt wcześnie. – Jestem pewien, że z utrzymaniem formy zespół nie będzie miał problemów. Trener Andrea Anastasi zna swój fach, wie co robi. Jego praca już przynosi efekty. Zawodnicy zaufali mu, a on stworzył wspaniały zespół – mówi brat atakującego reprezentacji Polski.

Po triumfie w Lidze Światowej podopieczni trenera Anastasiego znajdują się w gronie faworytów do walki o olimpijskie podium. – Ten zespół stać na zdobycie medalu na IO w Londynie. Wiadomo, że wszyscy, po tym, co zobaczyliśmy w Sofii, oczekują wyłącznie krążka z najcenniejszego kruszcu, ale w sporcie trzeba być bardzo pokornym. Nie wolno lekceważyć żadnego przeciwnika, nawet tego najsłabszego – kończy Marcin Jarosz.źródło: Dziennik Wschodni, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Igrzyska Olimpijskie, Liga Światowa, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-07-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved